ELEAGUE Premier: FaZe Clan uzupełnia skład finału

Autor: Daniel Ryszkowski
Faze Clan

W drugim, wyłaniającym rywali Astralis, półfinale ELEAGUE Premier 2017, w starciu z North zwyciężyła drużyna FaZe Clan.

Mecz rozpoczął się na wybranym przez North mirage. Początek spotkania należał do naszpikowanej gwiazdami europejskiej sceny drużyny FaZe, która rozpoczęła od trzech wygranych rund. Kolejne, to zacięta rywalizacja i wymiana ciosów przez obydwa teamy, i tak do stanu 5:3. Od tego momentu North zaczęło udowadniać słuszność wyboru mirage, czego efektem było sześć wygranych rund z rzędu. FaZe, za sprawą Håvarda “rain” Nygaarda, do końca pierwszej połowy zdołało odpowiedzieć zaledwie raz, w ostatniej rundzie, a pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 9:6 dla Duńczyków. Druga odsłona to odmienione oblicza zespołów, oraz łatwe zwycięstwo międzynarodowego kolektywu, który świetnie czując się po stronie atakującej pozwolił przeciwnikom na zdobycie jedynie trzech punktów.

Na inferno, podobnie jak na poprzedniej mapie w spotkanie lepiej weszła drużyna FaZe. North starało utrzymać się w meczu, odpowiadając co jakiś czas wygraną rundą, których do końca pierwszej połowy uzbierali na swoim koncie sześć. Początek drugiej części, to czwarta w tym spotkaniu wygrana runda pistoletowa przez FaZe, którzy kontynuując świetną passę pozwolili rywalom ze Skandynawii na zaledwie cztery punkty. Ostatecznie mapa zakończyła się wynikiem 16:10 i to międzynarodowa formacja zmierzy się w finale z ekipą Astralis.

FaZe – North 2:0 (16:12 – mirage, 16:10 – inferno)

Finał ELEAGUE Premier 2017 zaplanowano na noc 13/14 października o godzinie 04:00. Spotkanie można obejrzeć na oficjalnym kanale ELEAGUE, lub z polskim castem na kanale Izaka