IzakTV

Strona główna » Elgato staje się większe i bardziej mobilne – premiera Stream Deck XL i Stream Deck Mobile

Elgato staje się większe i bardziej mobilne – premiera Stream Deck XL i Stream Deck Mobile

Autor: Marcin Skrętkowicz

Elgato zaprezentował dziś dwie nowe pozycje w ofercie kontrolerów emisyjnych: Stream Deck XL i Stream Deck Mobile. Oba premierowe produkty oferują niezrównany zakres opcji zarówno twórcom profesjonalnym, jak i początkującym. 32-klawiszowy Stream Deck XL umożliwia stworzenie ogromnej liczby szybko i łatwo dostępnych skrótów klawiszowych, podczas gdy aplikacja Stream Deck Mobile udostępnia pełnię funkcji znanych ze stacjonarnego Stream Decka na urządzeniach z systemem iOS.

Nowy Stream Deck XL to rozbudowana wersja cenionego Stream Decka wyposażona w 32 klawisze z jasnym podświetleniem LCD. Każdy klawisz można w pełni zaprogramować i dostosowywać w zależności od potrzeb, a wszystkie naciśnięcia są błyskawicznie rejestrowane przez system użytkownika. Wszechstronne oprogramowanie Stream Decka umożliwia przypisywanie do klawiszy nieograniczonej liczby działań i innych funkcji upraszczających i doskonalących proces tworzenia materiałów cyfrowych. Stream Deck XL jest wyposażony w odłączany przewód USB-C oraz antypoślizgową podstawkę magnetyczną, która pomoże zachować urządzenie w tym samym miejscu nawet podczas najbardziej dynamicznego użytkowania.

Stream Deck Mobile oferuje pełnię funkcji stacjonarnego Stream Decka. Użytkownicy iPhone’a mogą korzystać z 15 klawiszy wirtualnych dobrze znanych ze standardowego urządzenia Elgato przy jednoczesnym posługiwaniu się łącznością bezprzewodową. Aplikację można łatwo sparować, skanując kod QR w oprogramowaniu Stream Deck, a następnie zsynchronizować wszystkie działania skonfigurowane w programie komputerowym. Mobilne rozwiązanie można wypróbować bezpłatnie po pobraniu aplikacji ze sklepu Apple App Store. Pełna wersja jest dostępna do kupienia w cenie 2,99 USD miesięcznie lub 24,99 USD rocznie.

Stream Deck XL i Stream Deck Mobile wykorzystują zalety wszechstronnego oprogramowania komputerowego Stream Deck, które znakomicie ułatwia personalizację i codzienne użytkowanie urządzenia. Po przeciągnięciu dowolnej liczby działań na klawisze i spersonalizowaniu ich przy użyciu ikon twórcy mogą łatwo wykorzystać bezpośrednią integrację z popularnymi aplikacjami, takimi jak OBS Studio, Streamlabs, Philips Hue, Nanoleaf czy Spotify. Jedno stuknięcie klawisza może błyskawicznie uruchomić jedno lub więcej działań, w tym m.in.: rozpoczęcie lub zakończenie transmisji na żywo, regulację dźwięku i oświetlenia, przełączenie kamer lub scen, udostępnienie emotki na czacie, włączenie GIF-ów na ekranie, publikowanie przygotowanych wcześniej tweetów czy uruchomienie niemal dowolnego zadania programowego, co upraszcza i doskonali przepływ pracy związany z tworzeniem zawartości.

Wprowadzenie do oferty Stream Deck XL i Stream Deck Mobile to dla nas ważny etap powiększania flagowej rodziny kontrolerów emisyjnych komentuje Julian Fest, dyrektor generalny Elgato.Wraz z dotychczasowym Stream Deckiem i Stream Deckiem Mini nowe produkty umożliwią nam zaspokajanie potrzeb jeszcze większego grona twórców: od doświadczonych profesjonalistów po autorów zupełnie nowych kanałów

Dostępność, gwarancja i ceny

Elgato Stream Deck XL pojawi się w polskich sklepach do końca czerwca w cenie 999 PLN. Stream Deck Mobile można wypróbować bezpłatnie już teraz po pobraniu ze sklepu Apple App Store. Pełna wersja jest dostępna w cenie 2,99 USD miesięcznie lub 24,99 USD rocznie. Stream Deck XL jest objęty dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną firm CORSAIR i Elgato.