IzakTV

Strona główna » Elgato zaprezentowało Thunderbolt 3 Mini Dock – superszybka stacja dokującą dla MacBooków i notebooków

Elgato zaprezentowało Thunderbolt 3 Mini Dock – superszybka stacja dokującą dla MacBooków i notebooków

Autor: Marcin Skrętkowicz
Elgato

Elgato zaprezentowało nowe narzędzie dla fanów komputerów MacBook oraz notebooków wyposażonych w port Thunderbolt 3 typu C – Elgato Thunderbolt 3 Mini Dock.

Stacja dokująca Elgato łączy w sobie przodującą w branży wydajność złącza Thunderbolt 3 oraz niezrównaną mobilność i łatwość dostępu do większości standardowych interfejsów. Premierowy produkt Elgato oferuje cztery dodatkowe porty: HDMI 2.0, DisplayPort 1.2, USB 3.1 gen. 1 oraz Gigabit Ethernet. TB3 Mini Dock eliminuje potrzebę stosowania wielu adapterów, co sprzyja porządkowi na biurku i maksymalizuje funkcjonalność przenośnego komputera.

Elgato Thunderbolt 3 Mini Dock wykorzystuje przepustowość 40 Gb/s złącza TB 3 USB-C, zapewniając pełną niezawodność oraz efektywność wszystkich zainstalowanych portów. Do gniazd HDMI i DisplayPort można podłączyć aż dwa monitory działające jednocześnie z rozdzielczością do 4K i szybkością 60 klatek na sekundę. Port Gigabit Ethernet umożliwia łączność z najszybszymi sieciami przewodowymi, a nawet najbardziej wymagające urządzenia peryferyjne można zasilać z gniazda USB 3.1 pierwszej generacji. Premierowy produkt Elgato udostępnia wszystkie te złącza jako wyjątkowo kompaktowe, lekkie i mobilne urządzenie, które bez problemu mieści się w dłoni.

Dane techniczne:

Złącza:

  • Thunderbolt 3: wbudowany, 12-centymetrowy przewód USB-C, 40 Gb/s
  • DisplayPort 1.2: do 4096 x 2160 pikseli przy 60 Hz)
  • HDMI 2.0: do 4096 x 2160 pikseli przy 60 Hz, obsługa standardu HDCP 2.2
  • USB 3.1 pierwszej generacji: 5 Gb/s, 1,1 A, zgodność z protokołem UASP
  • Gigabit Ethernet: RJ45 10/100/1000BASE-T

Wymagania systemowe:

  • Mac: macOS High Sierra 10.13 lub nowsza wersja, port Thunderbolt 3
  • PC: Windows 10 lub nowsza wersja, port Thunderbolt 3

Wymiary i waga:

  • Wymiary: 10,5 x 5,7 x 2,5 cm
  • Waga: 125 g

Dostępność, gwarancja i ceny

Stacja dokująca Elgato Thunderbolt 3 Mini Dock jest już dostępna w sprzedaży w światowej sieci autoryzowanych sprzedawców detalicznych. Produkt jest objęty dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną firm CORSAIR i Elgato. W Polsce TB3 Mini Dock pojawi się w sklepie x-kom w czwartym kwartale 2018 roku w cenie ok. 699 PLN.