IzakTV

Strona główna » EMERITOS BANDITOS zagra dziś z Polakami o utrzymanie! Dojdzie też do derbów z Anonymo i Wisłą

EMERITOS BANDITOS zagra dziś z Polakami o utrzymanie! Dojdzie też do derbów z Anonymo i Wisłą

Autor: Krzysztof Sarna

Środa – dzień derbowy. Na cztery spotkania, w których brać udział będą polskie formacje aż połowa z nich to polskie derby. Spore ciśnienie z pewnością towarzyszyć będzie przy okazji meczu EMERITOS BANDITOS, wszak kultowa drużyna zagra dziś o utrzymanie. Spotkanie to jednocześnie będzie nadwiślańskimi derbami. 

Nie tylko EMERITOS BANDITOS stanie dziś naprzeciwko Rodzimego zespołu, ponieważ w ramach 39. sezonu ESEA Premier ujrzymy jeszcze jedne derby. Te rozegrają się pomiędzy Anonymo Esports a Wisłą All iN! Games Kraków. Podopieczni Adriana “IMD” Piepera będą mieć dzisiaj ręce pełne roboty, ponieważ przyjdzie im wcześniej rozegrać jeszcze jeden pojedynek.

A ten zaplanowano na godzinę 15:00 i również jego stawką będą punkty do ligowej tabeli w ESEA Premier. Z tym jednak, że w tym pierwszym starciu “Anonimowi” zagrają z GamerLegion. Anonymo do tej pory rozegrało dwa starcia i wygrało jedno, co przełożyło się na czwarte miejsce w grupie A. GL również ma trzy oczka, ale starcie więcej, przez co jest na szóstej pozycji. Te fakty nie powinny mieć jednak żadnego znaczenia w kontekście dzisiejszych zawodów. Ekipa znad Wisły w ostatnim czasie zawodzi i trzeba to sobie otwarcie powiedzieć. Wczoraj przegrała 10:16 z 1shot i jednocześnie odpadła z otwartych kwalifikacji do ESL Challenger Anaheim. Co by nie mówić – dzisiejszy rywal Pawła “innocenta” Mocka i jego kolegów jest minimalnie wyżej w światowym rankingu HLTV, bowiem zajmuje 44. posadę, podczas gdy Polacy 52. 

O godzinie 19:00 raz jeszcze przyjdzie nam ujrzeć Anonymo w akcji. Wtedy atmosfera powinna się podkręcić, ponieważ po drugiej stronie serwera stać będzie Tomasz “phr” Wójcik wraz ze swoimi kolegami. Oni także potrzebują punktów, ponieważ po trzech starciach mają tylko trzy. Cieszy na pewno fakt, że pojedynek pomiędzy tymi drużynami rozegra się już dzisiaj, bo jeszcze kilka dni temu w obu obozach doszło do zmian. Jeśli chodzi o organizację Mateusza “Sówka” Kowalczyka to na ławkę rezerwowych przeszedł Kacper “Kylar” Walukiewicz, a jego miejsce objął Patryk “Demho” Tomaszewski. Natomiast do Wisły powrócił Wiktor “mynio” Kruk, co oznacza, że z aktywnym składem pożegnał się Kuba “Markoś” Markowski. Z całkowitą pewnością są to dni, w których czuć powiew świeżości, a same drużyny dopiero się dogrywają. Dlatego też zwycięstwo jednej, czy drugiej ekipy nie powinno stanowić tego wieczoru zaskoczenia. Ostatni raz konfrontacja pomiędzy tymi kolektywami miała miejsce ósmego listopada w półfinale jesiennych ESL Mistrzostw Polski i wówczas lepsi okazali się Wiślacy, którzy zwyciężyli 2:1. 

x-kom AGO również należy do grona drużyn, które nie rozpoczęły ESEA Premier po własnej myśli. “Jastrzębie” zajmują przedostatnie, ósme miejsce po trzech starciach. Organizacja z Warszawy podobnie jak poprzednicy triumfowała tylko jednokrotnie dotychczas. 32. sile świata przyjdzie dziś podjąć forZe, które może i jest o dziesięć pozycji wyżej w światowym rankingu HLTV. Jednak kiedy zajrzymy do zbioru A zaplecza ESL Pro League na naszych twarzach może ukazać się spore zdziwienie. Rosjanie w pięciu starciach okazali się tylko raz lepsi, przez co zamykają tabelę. Wydaje się, że lepszej okazji na dopisanie trzech oczek do swojego konta Polacy nie będą mieli.

Nie da się ukryć, że zacieramy już rączki na pojedynek “Emerytowanych”. Zmuszeni jednak będziemy na poczekanie, ponieważ start zaplanowano dopiero na godzinę 22:00. Jednak kiedy zwrócimy uwagę na okoliczności, to rzeczywiście pora jest adekwatna. Dla Jarosława “pashyBicepsa” Jarząbkowskiego i jego kolegów jest to ostatni mecz w 39. sezonie ESEA Intermediate, a równocześnie pierwsza i ostatnia szansa na utrzymanie się na tym poziomie rozgrywkowym. Do tej pory EB triumfowało pięć razy i przegrywało osiem. Co więcej – przeciwnikiem będzie polskie Unlucky e-Sportss, które utrzymania jest już pewne dzięki bilansowi 6-7. Areną tego starcia będzie Mirage, na którym “Emeryci Bandyci” mieli okazję grać tylko raz i przegrali do sześciu. Z kolei Dawid “s1korje” Sikora i spółka poruszali się już czterokrotnie na tym planie, z czego połowa tych wędrówek okazała się zwycięska.

Harmonogram środowych spotkań polskich formacji prezentuje się następująco:

15:00 | Anonymo Esports vs. GamerLegion – BO3 [Transmisja]

19:00 | x-kom AGO vs. forZe – BO3 [Transmisja]

19:00 | Anonymo Esports vs. Wisła All iN! Games Kraków – BO3 [Transmisja]

22:00 | EMERITOS BANDITOS vs. Unlucky e-Sportss – Mirage [Transmisja]