EMP: AGO Gaming pierwszym finalistą!

Autor: Patryk Głowacki

Pierwszy półfinał ESL Mistrzostw Polski za nami. Pojedynek między AGO Gaming a ex-Pompa Team.Black łatwo padł łupem “Aniołów”, którzy awansowali do finału rozgrywek.

Na początku spotkania obie drużyny stworzyły sporo zamieszania, poprzez szybkie i nie do końca kontrolowane akcje. Po dość wyrównanym starcie (3:3), z czasem AGO zdobywało coraz większą przewagę, za pomocą czasem chaotycznych, a czasem przemyślanych, lecz przede wszystkim skutecznych ataków (10:5). Po zmianie stron Damian “Furlan” Kisłowski i spółka szybko zgarnęli drugą rundę pistoletową na swoje konto, a to było przyczynkiem do znaczącego powiększania swojego prowadzenia (14:5). Gracze Pompy nie byli w stanie przeciwstawić się oponentom, łatwo ulegając na pierwszej mapie.

Na mirage emocji było jak na lekarstwo. Od samego startu bowiem na placu gry dominowały “Anioły”, bardzo pewnie wchodząc na bombsite’y. “Czarni” zostali całkowicie zdominowani przez rywala, dlatego wynik uciekł im w niebezpieczną stronę. Przy stanie 9:1 Kacper “darko” Ściera i spółka zdecydowali się wziąć przerwę, która na chwile pomogła drużynie, gdyż zdobyła ona dwa punkty z rzędu. Później jednak do głosu ponownie doszło AGO. Wicemistrzowie Polskie Ligi Esportowej najpierw zakończyli połowę rezultatem 12:3, by po chwili zgarnąć “pistolety” na swoje konto, a to sprawiło, że mecz szybko przeszedł do historii.

AGO Gaming – ex Pompa Team.Black 2:0 (16:6 – train, 16:3 – mirage)

Następne spotkanie w EMP odbędzie się w sobotę pomiędzy PRIDE, a Kinguin. Transmisja z meczu zostanie pokazana na polskim kanale ESL.