IzakTV

Strona główna » ENCE awansowało do TOP10 rankingu HLTV!

ENCE awansowało do TOP10 rankingu HLTV!

Autor: Krzysztof Sarna

Wyśmienite ostatnie tygodnie w wykonaniu ENCE w końcu zostały nagrodzone tak, jak powinny. Polski duet występujący pod banderą fińskiej organizacji wkroczył do zacnego grona dziesięciu najlepszych formacji światowego rankingu HLTV.

Pierwsze pięć miejsc w rankingu HLTV to przestrzeń, w której nie doszło do żadnych zmian. Zabawa zaczyna się od szóstej pozycji, wszak na nią zawitało G2 Esports, które jednocześnie zepchnęło na niższą OG Esports. Do góry o jedną lokatę powędrowały: Astralis, Team Liquid oraz ENCE. Jest się z czego cieszyć, wszak Olek “hades” Miśkiewicz i jego koledzy w minionych tygodniach imponowali swoją formą, zatem zajmowana przez nich dziesiąta pozycja nie jest żadnym zaskoczeniem. Z powodu wyżej wspomnianych awansów na jedenaste usytuowanie spadł FaZe Clan. 

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:
 1. Natus Vincere
 2. Ninjas in Pyjamas
 3. Team Vitality
 4. Gambit Esports
 5. Heroic
 6. G2 Esports (+1)
 7. OG Esports (-1)
 8. Astralis (+1)
 9. Team Liquid (+1)
 10. ENCE (+1)

Jeśli chodzi o Polskę, to musimy jeszcze nieco poczekać na jakąkolwiek formację w pierwszej trzydziestce. x-kom AGO co prawda jeszcze przed tygodniem miało na wyciągnięcie ręki pojawienie się w TOP30, ale jak widzimy – nie udało się. Co ciekawe – “Jastrzębie” oraz Anonymo Esports w ostatnich siedmiu dniach nie rozgrywały spotkań, ale spadły przez wyniki innych drużyn. O pięć pozycji do góry poszła Wisła All iN! Games Kraków, a spory udział przy tym na pewno miało drugie miejsce, które Biała Gwiazda zajęła na V4 Future Sports Festival International Cup. Przypomnijmy, że organizacja z Krakowa w finale uznała wyższość Sinners. Z wyższych położeń może się cieszyć HONORIS wraz z Izako Boars, które aktualnie jest 85. siłą świata. Pierwszą setkę przekroczyły “Ośmiornice” z AVEZ, które względem ubiegłego tygodnia zaliczyły regres. Ranking zamyka nam trójka w postaci PACT-u, Illuminar Gaming oraz Dolej Miodu. Różnica pomiędzy dwiema ostatnimi wspomnianymi zespołami jest nadwyraz widoczna. Patryk “ponczek” Wites i spółka spadli aż o 155 miejsc. 

Najlepsza dziewiątka polskich formacji prezentuje się następująco:
 • 33. x-kom AGO (-2)
 • 48. Anonymo Esports (-6)
 • 61. Wisła All iN! Games Kraków (+5)
 • 80. HONORIS (+4)
 • 85. Izako Boars (+3)
 • 101. AVEZ Esport  (-9)
 • 109. MAD DOG’S PACT (+4)
 • 119. Illuminar Gaming (+8)
 • 282. Dolej Miodu (-155)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie miała miejsce już za tydzień w poniedziałek, 1 listopada.