IzakTV

Strona główna » Entropiq wkracza do TOP10 rankingu HLTV! Anonymo w pierwszej pięćdziesiątce

Entropiq wkracza do TOP10 rankingu HLTV! Anonymo w pierwszej pięćdziesiątce

Autor: Krzysztof Sarna

Witamy Państwa w kolejny poniedziałek, a zatem kolejnej aktualizacji rankingu HLTV! Co ciekawego słychać tym razem? A no formacja, którą możemy kojarzyć z granic TOP30-20 zawitała do najlepszej dziesiątki świata. Natomiast na polskim podwórku Anonymo Esports wkroczyło do TOP50.

Przed tygodniem nie uświadczyliśmy zmian w najlepszej dziesiątce światowego rankingu HLTV. W przedostatni poniedziałek listopada stan ten uległ zmianie i doczekaliśmy się przetasowań. Ninjas in Pyjamas poprzez zmianę, w wyniku której do składu dołączył Patrick “es3tag” Hansen w miejsce Linusa “LNZ” Holtänga spadło o dwa miejsca, na szóste. Na tej decyzji szwedzkiej organizacji skorzystało Heroic oraz Team Vitality, które powędrowały pozycję do góry. Ostatnią modyfikacją jest wkroczenie Entropiq do czołowej dziesiątki. Nie ma się jednak czemu dziwić, bowiem rosyjsko-kazachski kolektyw zagrał świetne zawody na V4 Future Sports Festival w Budapeszcie, gdzie po walce w wielkim finale musiał uznać wyższość Gambit Esports. 

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:
 1. Natus Vincere 
 2. G2 Esports
 3. Gambit Esports
 4. Heroic (+1)
 5. Team Vitality (+1)
 6. Ninjas in Pyjamas (-2)
 7. Virtus.pro
 8. FaZe Clan
 9. Entropiq (+3)
 10. FURIA

Wspomnieliśmy wyżej o V4 FSF. Polską flagę na etapie Play-In reprezentowało x-kom AGO oraz Wisła All iN! Games Kraków, ale obie te formacje z Polski pożegnały się bardzo szybko z turniejem. Wynik ten został wyceniony oczywiście na spadki z dotychczasowych lokacji. “Jastrzębie” nadal wydłużają sobie drogę do TOP30, wszak są już na 37. stołku, podczas gdy Biała Gwiazda na 60. Pomiędzy tymi kolektywami znajduje się Anonymo Esports, które jest na 47. usytuowaniu. Podopieczni Adriana “IMD” Piepera pokonali 2:1 forZe w ramach 39. sezonu ESEA Premier. Zawiedzione na pewno jest Izako Boars, które poszło w dół o trzynaście miejsc, HONORIS, które jeszcze tydzień temu cieszyło się z TOP70, a dziś jest na 90. posadzie. Spadku nie uniknęło jeszcze MAD DOG’S PACT, Illuminar Gaming oraz M1 EDEN. Dwie ostatnie formacje najlepszej dziesiątki znad Wisły, a więc Tarczyński Protein Team i Ungentium mogą się cieszyć z awansów. 

Najlepsza dziesiątka polskich drużyn prezentuje się następująco:
 • 37. x-kom AGO (-2)
 • 47. Anonymo Esports (+3)
 • 60. Wisła All iN! Games Kraków (-6)
 • 89. Izako Boars (-13)
 • 90. HONORIS (-21)
 • 94. MAD DOG’S PACT (-4)
 • 131. Illuminar Gaming (-9)
 • 202. M1 EDEN (-6)
 • 224. Tarczyński Protein Team (+7)
 • 230. Ungentium (+10)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie miała miejsce już za tydzień w poniedziałek, 29 listopada.