ELEAGUE Major 2018: EnVyUs powstrzymuje kapitalny comeback Flash Gaming

Autor: Rafał Rudnicki

Sielanka w pierwszej połowie tego meczu została dramatycznie przerwana przez powracające do gry Flash Gaming. Niewiele brakowało, i drużyna, której wcale miało tu nie być, wyeliminowałaby legendarne EnVyUs.

Zgodnie z oczekiwaniami, w mapę Inferno lepiej “weszło” EnVyUs, dzięki wygranej “pistoletówce” i następnych rundach na fullu. Po stronie terrorystów sukcesywnie zwiększali swoją przewagę, niemal nie dając dojść Chińczykom z Flash Gaming do słowa. Przy wyniku 10:2 nieco jednak zachłysnęli się swoją przewagą i mocno zbudowaną pewnością, bo pomimo lepszego rezultatu kompletnie “olali” grających pasywnie przeciwników, przez co ci dość szybko wystrzelali ich w pień i wybronili bombę. Ostatecznie do końca pierwszej połówki widzieliśmy 12:3 dla EnVyUs.

Paradoksalnie strona CT szła Francuzom zdecydowanie gorzej. Flash zgarnęło “pistoletówkę”, następne rundy i zdawało się nadganiać tracone rundy. Co jakiś czas EnVy wyłapywało ich błędy, zgarniając punkt na swoje konto, ale ich przeciwnicy chwilę później wracali do gry, raz po raz resetując fundusze oponentów. Było już 14:10 dla Europejczyków, ale Chińczycy znowu zabrali im pieniądze, przez co z “łatwiutkiego meczyku” pojedynek stał się starciem na śmierć i życie. W końcu, po 13 wygranych przez terrorystów rundach, EnVy zgarnęło 15 i 16 punkt, kończąc caly mecz 16:13 i umożliwiając sobie dalszą grę o awans do głównej części turnieju.

Szczegółowe informacje, wyniki, a także harmonogram ELEAGUE Major Boston 2018 znajdziecie w naszej sekcji ELEAGUE Major by STS.