IzakTV

Strona główna » EnVyUs Academy z kolejnym zwycięstwem w Mistrzostwach Francji ESL

EnVyUs Academy z kolejnym zwycięstwem w Mistrzostwach Francji ESL

Autor: Patryk Gwarek

Akademia EnVyUs zwyciężyła kolejną edycję ESL France Championship. To już drugie złoto przedstawicieli francuskiej organizacji w tym roku.

Drużyna Aliego “hAdji” Haïnoussa już na wcześniej zgarnęła najlepszą lokatę w letnim ESL Championnat National. Teraz do puli wygranych dołożyli kolejne, pierwsze miejsce w zimowych mistrzostwach.

EnVyUs Academy poprzez rozgromienie fazy grupowej eventu szybko znalazło się w play-offach. Tam, w półfinale pojedynkowali się z Limitless, które nie stanowiło dla nich żadnego problemu, wykonali szybkie 2:0. Później przyszło im podejść do ostatecznego starcia z elitarnym “against All authority” – aAa. W finale już było o wiele ciężej, ponieważ zespół znanego Mathieu “ZywOo” Herbauta szybko nie odpuszczał, a stawiał ogromny opór. Jednak to wejście akademii EnVyUs w mecz był lepsze, bo przeciwnikowi dali zgarnąć tylko cztery rundy w pierwszej mapie. Potem zdecydowanie osłabli, a aAa wykorzystało taką sytuację, wygrywając Inferno 16:7. Train był ostateczną bitwą o złoto. Oba zespoły dzielnie walczyły, jednak widać było pewien dysonans w zespole “against All authority”, dlatego to EnVyUs Academy urwało ostatnią mapę – 16:11.

EnVyUs Academy 3:1 aAa

  • 16:4 (12:34:1) – Nuke

  • 7:16 (5:102:6) – Inferno

  • 16:11 (9:67:5) – Train

Co daje im już drugie w tym roku złoto na Mistrzostwach ESL Francji i 7 500 euro nagrody oraz dodatkowo – slot ligowy ESEA EU Premier. Poprzednio EnVyUs Academy odniosło sukces na ESL Championnat National Summer 2017, gdzie również wygrali w finale z brygadą Mathieu “ZywOo” Herbaut, która wtedy występowała pod barwami WySix Team. Bezkompromisowo należy przyznać, że to drużyna Aliego “hAdji” Haïnoussa jest najlepsza.

Polska edycja Mistrzostw ESL już w przyszłym roku, ostatnio informowaliśmy o pierwszym potwierdzonym uczestniku.