ESEA MDL Season 26: Nexus silniejsze od Kinguin

Autor: Daniel Ryszkowski

Porażką zakończyło się kolejne spotkanie Teamu Kinguin w ramach ESEA MDL Season 26. Tym razem silniejsza od Polaków okazała się rumuńska formacja Nexus.

Drużyny na plac spotkania wybrały mapę cobblestone. W mecz lepiej weszła ekipa Kinguin, która rozpoczęła od zwycięstwa w rundzie pistoletowej, stając się jednocześnie faworytem dwóch kolejnych. Jednak drużyna Nexus, mimo słabszego ekwipunku, odpowiedziała już w drugiej rundzie spotkania. Szybko okazało się, że nie był to jednorazowy pokaz siły, bo rumuńska formacja objęła prowadzenie 4:1. Polacy do końca pierwszej połowy odpowiadali pojedynczymi punktami, ale przed zmianą stron uzbierali ich na swoim koncie zaledwie pięć.

Druga część spotkania rozpoczęła się analogicznie do poprzedniej. W pierwszej rundzie po zmianie stron mocniejsze okazało się Nexus, by już za chwilę pozwolić Polakom na zdobycie trzech punktów. Chwilę później Rumuni odpowiedzieli jednak czterema, ustanawiając wynik na 15:8. Kinguin zdołało się jeszcze przebudzić, czego efektem było pięć wygranych rund z rzędu. Nie wystarczyło to jednak na lepszą dziś ekipę Nexus.

Kinguin 0:1 Nexus (13:16 – cobblestone)

Dzięki zwycięstwu drużyna Nexus umocniła się w czołowej części ligowej tabeli, legitymując się aktualnie bilansem 8 zwycięstw, 7 porażek. Kinguin z bilansem 5-5 zajmuje miejsce w drugiej połowie stawki.