ESEA MDL Season 26: Pracowity dzień polskich drużyn

Autor: Daniel Ryszkowski
AGO Gaming

Aż dziewięć spotkań w ramach ligi ESEA MDL Season 26 stoczyły polskie zespoły. Swój mecz wygrało Virtus.Pro, a po jednym potknięciu zanotowały drużyny AGO, Kinguin oraz PRIDE.

Virtus.Pro 16:13 aAa

Początek spotkania zapowiadał niespodziankę, bo pierwsza połowa to absolutna dominacja francuskiej ekipy (11:4). W drugiej części spotkania Polacy udowodnili, że po stronie atakującej również grać potrafią wygrywając tę połowę 12:2, a spotkanie do trzynastu. W realizacji comebacku zawodnikom Virtus.Pro przeszkodzić próbował Mathieu „ZywOo” Herbaut zdobywca 37 fragów, bez wątpienia gwiazda spotkania.

AGO 16:7 SpaceSoldiers
AGO 16:4 Gambit
AGO 6:16 CROWNS

Zawodnicy AGO wieczór rozpoczęli świetnie, bo od przekonującego zwycięstwa ze SpaceSoldiers. W kolejnym spotkaniu z triumfatorem ostatniego Majora, zespołem Gambit Polacy zdeklasowali rywala, pozwalając im na zaledwie cztery punkty. Wydawało się zatem, że Crowns nie powinien być w stanie zatrzymać AGO w drodze po bezbłędny dziś bilans. Szwedzi postawili jednak twarde warunki, prezentując się lepiej od Polaków po obydwu stronach, czego efektem było ich zwycięstwo do sześciu.

Kinguin 16:3 SpaceSoldiers
Kinguin 5:16 ALTERNATE aTTaX

Remisowy bilans Kinguin. Pierwsze spotkanie to świetnie rozegrany cobblestone na ekipę SpaceSoldiers. Polacy zdominowali bezradnych w tym spotkaniu Turków, pozwalając na zdobycie zaledwie trzech punktów. Historią spotkania była skala pogromu, oraz fenomenalna dyspozycja Michała „MICHU” Müllera. W meczu z ALTERNATE aTTaX, mimo iż mapa ta sama, drużyna Kinguin nie błyszczała tak, jak poprzednio. Pierwsza połowa wygrana przez niemiecką organizację (13:2) ustawiła spotkanie.

PRIDE 16:11 Gambit
PRIDE 16:8 Singularity
PRIDE 14:16 SuperJymy

“Orły” wieczór rozpoczęły od zwycięstwa nad Gambit. Pierwsza połowa okazała się niezwykle wyrównaną, a z minimalnego prowadzenia (8:7) cieszyć mogli się Polacy. Po zmianie stron PRIDE udowodniło, że po stronie atakującej czują się lepiej od swoich rywali, wygrywając tę część spotkania 8:4. W pojedynku z Singularity polska formacja kontrolowała przebieg spotkania od początku. Po pierwszej, pewnie wygranej połowie (10:5), w drugiej szybko dokończyli spotkanie, oddając przeciwnikom tylko trzy rundy. “Orły” wieczór zakończyły po zaciętym, acz przegranym, spotkaniu z fińską ekipą SuperJymy

Na szczycie ligowej tabeli, po piętnastu meczach znajduje się ekipa AGO. Virtus.Pro zajmuje piąte miejsce (11 meczów), a PRIDE dziewiąte (14 meczów). Kinguin (12 meczów) wciąż plasuje się w drugiej połowie stawki.