ESEA MDL Season 27: Windigo na szczycie tabeli

Autor: Daniel Ryszkowski
ESEA

Pięć spotkań mieliśmy okazję zobaczyć dziś w ramach ligi ESEA MDL Season 27. Największymi wygranymi wieczoru okazali się zawodnicy bułgarskiej formacji Windigo, którzy zakończyli dzień bilansem 2-0, oraz awansem na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

18:00 – Red Reserve 16:10 Property (overpass)

Pojedynek dwóch szwedzkich ekip, od samego początku wydawał się dość jednostronny. Ekipa Red Reserve rozpoczęła wygrywanie już w rundzie pistoletowej, by po pierwszej części gry prowadzić 9:6. Druga połowa rozpoczęła się analogicznie do pierwszej. Runda otwierająca drugą część gry ponownie padła łupem zawodników Red Reserve, którzy niezagrożenie doprowadzili spotkanie do końca.

19:00 – Asterion 16:10 Property (mirage)

Okazję do zrehabilitowania się Property miało już chwilę później, w pojedynku z międzynarodowym składem Asterion. Niestety dla Szwedów, ponownie rozpoczęli spotkanie od przegrania rundy pistoletowej, by już chwilę później tracić do rywala siedem oczek (4:11). Przy takim prowadzeniu oraz dyspozycji obydwu drużyn, druga połowa okazała się formalnością.

19:00 – Windigo 25:23 Singularity (mirage)

Zdecydowanie najbardziej emocjonujący pojedynek wieczoru. Pierwsza połowa zakończyła się kosmetycznym prowadzeniem bułgarskiej ekipy (8:7). Drugą część spotkania, od zwycięstwa w rundzie pistoletowej rozpoczęli Szwedzi z Singularity, lecz niedługo później to ekipa Windigo cieszyła się najwyższym prowadzeniem w tym spotkaniu (14:10). Końcówka należała jednak do Szwedów, którzy zdołali doprowadzić do dogrywki, w której, po wyrównanym boju ostatecznie ulegli bułgarskiej ekipie.

20:00 – SuperJymy 16:14 Red Reserve (overpass)

Pojedynek rozpoczęła seria czterech kolejnych punktów ekipy Red Reserve. Po udanym początku, do końca pierwszej części gry Szwedów stać było na zaledwie trzy punkty, a pierwsza połowa ostatecznie jednak padła łupem zawodników SuperJymy (8:7). Początek po zmianie stron, to kolejne zwycięstwo Red Reserve, którzy dzisiejszego wieczora w ramach ESEA MDL okazali się bezbłędni w rundach pistoletowych. W efekcie świetnego rozpoczęcia drugiej części gry szwedzka formacja wyszła na prowadzenie (12:8), ale końcówka połowy ponownie należała do Finów z SuperJymy, którzy ostatecznie zwyciężyli do czternastu.

21:30 – Windigo 16:7 Wind and Rain (inferno)

Ostatnim pojedynkiem wieczora było starcie bułgarskiego Windigo z brytyjskim Wind and Rain. Słowem opisującym to spotkanie powinno być: deklasacja. Tak właśnie Bułgarzy potraktowali swoich rywali. Jedynym momentem, w którym zawodnicy Wind and Rain zaznaczyli swoją obecność, była seria sześciu wygranych rund z rzędu w pierwszej połowie. W drugiej połowie brytyjska formacja zdobyła zaledwie punkt, dopisując do swojego konta siódmą porażkę w ramach ligi.