ESEA MDL Season 30: Zwycięstwo AGO Esports i porażka Izako Boars

Autor: Paweł Wilk

Kolejny dzień stycznia przyniósł kibicom polskich drużyn mecze rodzimych składów w ramach trzydziestego sezonu ESEA MDL. Cenne zwycięstwo zanotowali gracze AGO, natomiast swój debiut przegrała formacja Izako Boars.

Czterech spotkań potrzebował Grzegorz “szpero” Dziamałek z kolegami, by zanotować pierwszą wygraną w internetowej lidze. Wcześniej AGO przegrało z Epsilon, Virtus.pro oraz forZe, więc dziś biało-czerwoni musieli sięgnąć po trzy oczka. Okazja trafiła się idealna, ponieważ czwartkowym przeciwnikiem okazało się zaczynające swoją przygodę z ESEA, Unicorns of Love. Już w pierwszej połowie fani oglądali ogromną przewagę AGO, które na Overpassie prowadziło 12 do 3. Po zmianie stron gra się nieco wyrównała, ale kontrola ciągle była w rękach Polaków, którzy wygrali 16 do 6.

W tak dobrych nastrojach nie wychodzili z serwera gracze Izako Boars. W swoim pierwszy meczu Piotr ”nawrot” Nawrocki spotkali się z przebudowaną dywizją Sprout. Dużo bardziej utytułowana formacja była faworytem rywalizacji, ale na Cache’u rządziły Dziki. W pierwszej połowie iB prowadziło 11 do 4, ale po zmianie stron nie udało się doprowadzić spraw do końca, co skończyło się porażką 12:16.