ESG Tour Mykonos: Mousesports górą w finale

Autor: Daniel Ryszkowski

Mousesports, po pięciomapowym pojedynku, okazało się lepsze od Team Liquid, sięgając tym samym po zwycięstwo w ESG Tour Mykonos.

Mecz rozpoczął się na wybranym przez mousesports cobblestone. W tym pojedynku wyrównana była tylko pierwsza połowa, która zakończyła się wynikiem 9:6 dla “myszy”. Druga zaś, to już popis europejskiej formacji, która pozwoliła przeciwnikom na zdobycie zaledwie dwóch rund, ustalając wynik otwierającego spotkania na 16:8.

Sytuacja odwróciła się na inferno. Tutaj zdecydowanie lepiej w starcie weszła drużyna Liquid, która rozpoczęła od wygrania trzech pierwszych, a skończyła na wygraniu jedenastu rund w pierwszej połowie. Po zmianie stron niewiele się zmieniło, wciąż dominowała drużyna Josha “jdm64” Marzano’a. Aby zakończyć spotkanie, amerykańsko-kanadyjska formacja potrzebowała pięciu rund, które zdobyli z jednym potknięciem, a ostateczny wynik to 5:16.

Następnie spotkanie przeniosło się na train. Mousesports nie najlepiej zaczęło spotkanie na wybranej przez siebie mapie. W “pistoletówce” musieli uznać wyższość swojego rywala i mimo szybkiej odpowiedzi w postaci 3 kolejnych rund, druga połowa rozpoczęła się od wyniku 9:6 dla Liquid. Sytuacja zupełnie zmieniła się po zmianie stron. Jako antyterroryści, mousesports nie oddało ani jednej rundy do końca spotkania, które zakończyło się ich zwycięstwem 16:9.

Przyszła kolej na mirage, na którym Liquid rozpoczęło od wygrania ośmiu rund z rzędu. Przed przerwą zdążyliśmy jeszcze zobaczyć wygrywające “Myszy”, ale zdołały się one przebudzić na zaledwie cztery rundy. Druga część spotkania rozpoczęła się od wyniku 11:4 dla prezentującej równy poziom drużyny Peter’a “stanislaw” Jarguz’a, która nie pozwoliła wyrwać sobie zwycięstwa, wygrywając ostatecznie 16:13.

Decydującą mapą spotkania zostało wybrane nuke, na którym mousesports od startu dyktowało warunki. Po dziewięciu przegranych rundach z rzędu, Liquid próbowało się jeszcze podnieść, czego efektem były zdobyte cztery punkty jeszcze w pierwszej połowie. Punkty te okazały się jednak ostatnimi, które amerykańsko-kanadyjska drużyna zdobyła w całym meczu. Mapa zakończyła się wynikiem 16:4 dla “Myszy”.

Za zwycięstwo w ESG Tour Mykonos na konto zawodników mousesports wpłynie 100 000€.

mousesports – Liquid 3:2 (16:8 – cobblestone, 5:16 – inferno, 16:9 – train, 13:16 – mirage, 16:4 – nuke)