IzakTV

Strona główna » ESL + DreamHack, czyli niezapomniane eventy w najlepszym wydaniu

ESL + DreamHack, czyli niezapomniane eventy w najlepszym wydaniu

Autor: Mateusz Lechowicz

Esportowi giganci wśród organizatorów turniejów łączą siły. ESL wraz z DreamHack tworzą ESL Gaming pod przywództwem Craig’a Levine’a i Ralf’a Reichert’a. Niecodzienna współpraca z pewnością pozwoli wznieść rozgrywki na wyższy poziom.

ESL, największa firma esportowa na świecie, oraz DreamHack, organizator największych na świecie festiwali gamingowych ogłosiły współpracę, która ma zintensyfikować ich wspólną misję w kształtowaniu przyszłości esportu i gamingu. Decyzja skutkuje także połączeniem jednych z najlepszych turniejów esportowych, festiwali gamingowych i lifestylowych oraz internetowych platform turniejowych z organizacją, która maksymalizuje ich wartość dla graczy, marek i wydawców na całym świecie. Wspólnie wprowadzą nowatorskie rozwiązania, które zapewnią fanom i społecznościom skupionym wokół różnych wydarzeń, platform i tytułów gier, najlepsze usługi w każdym regionie świata.

Tworzenie najlepszych doświadczeń w branży gamingowej, oraz zapewnianie emocjonujących wrażeń dla zawodników i kibiców, jest głównym zadaniem zarówno ESL jak i DreamHack. Poprzez maksymalną współpracę oraz współdziałanie najbardziej kreatywnych i wizjonerskich umysłów w branży, będziemy wspólnie wdrażali innowacje, które zaowocują tworzeniem jeszcze lepszych usług i wydarzeń – co-CEO ESL Gaming

Dzięki temu nasi partnerzy będą mieli więcej możliwości zaangażowania się w podejmowane przez nas działania w obszarze esportu i gamingu. A dla naszych fanów oznacza to, że zaoferujemy im jedno z najbardziej rozbudowanych portfolio wydarzeń i rozgrywek” – dodaje Levine.

Esport i gaming, to dynamiczny obszar obsługujący ponad 500 milionów miłośników tej formy rozrywki, a także wielomiliardowy przemysł mogący trafić do społeczności ponad 2,6 miliarda potencjalnych graczy (Newzoo Global Games Market Report 2020). Dzięki połączeniu sił, ESL i DreamHack będą miały większą elastyczność i możliwości, aby nadal odpowiadać na ciągle zmieniające się potrzeby swoich fanów, społeczności, graczy i partnerów, jednocześnie nawiązując kontakt z szerszą publicznością.

DreamHack od zawsze łączył społeczności i tworzył najlepsze doświadczenia dla swoich fanów na całym świecie. To się nie zmieni – ale łącząc nasze zasoby z ESL, możemy rozwijać nasze wydarzenia w jeszcze bardziej spektakularne widowiska. Niezależnie od tego czy pod naszym dachem gościli początkujący czy stali uczestnicy naszych eventów, każdy fan gamingu zawsze znajdywał coś dla siebie – DreamHack Co-CEO Marcus Lindmark

Dzięki ESL będziemy w stanie zaoferować jeszcze bardziej dopasowane usługi dla naszej społeczności, jak i dla naszych partnerów we wszystkich regionach. Przyszłość gier jest teraz, a my jesteśmy podekscytowani, że będziemy ją razem tworzyć – dodaje Lindmark.

Bezsprzecznie połączenie tak wielkich i doświadczonych firm może wpłynąć tylko i wyłącznie pozytywnie na jakość współtworzonych turniejów, zarówno dla zawodników, jak i samych widzów. Co za tym idzie efekty najbliższej współpracy będziemy mogli oglądać podczas dobrze znanemu polskim kibicom IEM Katowice 2021, ESL Cologne 2021, czy eventów z serii DreamHack. Pozostaje nam śledzić dalsze poczynania ESL Gaming i liczyć na jak najlepsze efekty powstałej współpracy.