IzakTV

Strona główna » ESL One Cologne 2020 będzie turniejem lanowym?

ESL One Cologne 2020 będzie turniejem lanowym?

Autor: Marcin Kapusta

Według HLTV, ESL poważnie bada możliwość uczynienia tegorocznej imprezy w Kolonii pierwszym turniejem lanowym od czasu wybuchu pandemii koronawirusa! 

Pierwotnie ESL One Cologne zaplanowane było na 6-12 lipca w Lanxess Arenie, a pula nagród miała wynieść milion dolarów. Na początku maja firma ESL ogłosiła, że wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności za zamkniętymi drzwiami. Ogłoszenie to było następstwem oficjalnego orzeczenia Niemiec, zgodnie z którym do końca sierpnia nie mogą odbyć się żadne duże zgromadzenia. Organizator poinformował również, że ESL One Cologne zostanie przekształcony w “transmitowany turniej na żywo”, który ma się odbyć w dniach 21-30 sierpnia.

Firma rozważa obecnie dwie opcje: rozegranie turnieju online z podziałem na regiony lub zorganizowanie całego wydarzenia w studiu w Kolonii w dniach 21-30 sierpnia. ESL ocenia wszystkie możliwości, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o tym, jak odbędzie się tegoroczny event. Niektóre kraje mimo trwającej pandemii łagodzą obecne obostrzenia, w tym ograniczenia w podróży, co znacznie mogłoby ułatwić firmie ESL organizację turnieju lanowego.

Liczba potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem w Niemczech to 187 tysięcy, z czego 172 tysiące uznano za ozdrowieńców. Obecnie u naszego zachodniego sąsiada epidemia słabnie i widać tendencję spadkową, bowiem dziennie w tym kraju notuje się ok. 300 nowych infekcji, co jest bardzo małą liczbą w porównaniu do zeszłego miesiąca.

ESL przez obecne warunki epidemiologiczne na świecie nie ma łatwego życia. W lutym organizatorzy musieli zorganizować IEM Katowice bez udziału publiczności, natomiast Major w Rio stoi obecnie pod znakiem zapytania, ze względu na obecną sytuację epidemiczną w Brazylii. W 210-milionowym państwie w ciągu doby przybywa nawet 30 tysięcy nowych zakażeń, a liczba zgonów nie raz przekracza 1000.