ESL One Cologne: Natus Vincere wysyła mousesports do domu; Liquid z automatycznym awansem do półfinału

Autor: Michał Maćkowski

Za nami druga tura dzisiejszych spotkań ESL One Cologne. W nich Natus Vincere wysłało mousesports do domu, a Liquid po wygraniu na NRG automatycznie awansowało do półfinału.

Liquid miało ciężko przeprawę przez NRG. Amerykański pojedynek rozpoczął się na Nuke, gdzie ekipa Tarika “tarika” Celika po stronie atakującej wygrała aż siedem rund. Po zmianie stron to amerykańsko-kanadyjska drużyna miała mieć gorzej, jednak stało się zupełnie inaczej. Team Liquid bardzo dobrze rozprowadzało swoje ataki, co spowodowało wygraniem pierwszej mapy 16:13. Następnie walka przeniosła się na Inferno, a wszystko wskazywało na to, że będzie to szybka mapa dla zespołu Jake “Stewie2K” Yip, który prowadził aż 8:1. W tym momencie do gry zaczęli wracać zawodnicy NRG i przed zmianą przegrywali tylko 6:9. Druga połowa i wyrównana walka do samego końca, która przyniosła dogrywkę. W pierwszych doliczonych rundach również nie udało się wyłonić zwycięzcę i dopiero w drugiej dogrywce lepsi okazali się gracze Liquid, którzy wygrali 22:20.

W tym samym czasie rozgrywane było spotkanie eliminacyjne, gdzie Natus Vincere podejmowało mousesports. Tutaj zawodnicy swój bój rozpoczęli na Inferno, gdzie drużyny na sam początek dały sobie po trzy punkty. Przy stanie 3:3 to rosyjsko-ukraińska formacja zaczęła przewodzić i po pierwszej połowie prowadziła 11:4. Zmiana stron i powrót ze strony europejskiego miksu, który po stronie broniącej wygrał aż jedenaście rund z rzędu. Mimo czterech punktów mapowych mousesports nie potrafiło domknąć mapy i NaVi doprowadziło do dogrywki. Ponownie w pierwszych doliczonych rundach nie doczekaliśmy się zwycięzcy, a dopiero w drugiej dogrywce ekipa Danylo “Zeusa” Teslenko nie dała żadnych szans rywalom i wygrała 22:19.

Początek drugiej mapy był wyrównany do pewnego momentu, ponieważ przy stanie 5:3 dla NaVi, to mousesports zaczęło dominować i wygrało pierwszą połówkę 10:5. Po zmianie stron Aleksandr “s1mple” Kostyliev i spółka wygrali pierwsze trzy rundy, jednak to było na tyle, a przeciwnicy szybko domknęli drugą mapę wynikiem 16:8.

Na sam koniec walka przeniosła się na Traina, gdzie w połowie pierwszej części mapy Natus Vincere zaczęło uciekać rywalom i dzięki czemu przed zmianą stron miało trzy punkty przewagi. Na początku drugiej połowy gra na chwilę się nieco wyrównała, jednak ponownie to rosyjsko-ukraiński zespół zaczął dominować i wyrzucił mousesports z turnieju, wygrywając ostatnią mapę 16:9.

Harmonogram i aktualne wyniki spotkań na ESL One Cologne znajdziecie tutaj.