ESL One Cologne: Vitality triumfuje nad NRG w ćwierćfinałach!

Autor: Mateusz Olczyk

Pierwsze z ćwierćfinałowych spotkań na ESL One Cologne 2019 dobiegło właśnie końca. Po stosunkowo szybkiej rozgrywce, Vitality zeszli ze sceny jako zwycięzcy.

Pierwszą mapą tego starcia był Dust2, na którym pistoletówka wpadła na konto zaczynającego po stronie antyterrorystów Vitality. I choć już w następnej rundzie NRG zrewanżowali się swojemu oponentowi, to praktycznie cała pierwsza połowa należała już do francuskiego zespołu. Peter “stanislaw” Jarguz i spółka dopiero pod koniec zdołali doliczyć do swojego konta kilka rund, jednak wynik jaki zdobyli do przerwy pozostał wyjątkowo nieprzyjemny – 5:10.
Zmiana stron nie przyniosła poprawy ze strony amerykańskiej drużyny. Pierwsze punkty ponownie wpadły na konto Francuzów i dwie wygrane w międzyczasie przez NRG rundy nie wniosły właściwie niczego do starcia na Dust2. Ich przeciwnicy zamknęli mapę z prowadzeniem 16:7.

Drugą z zaplanowanych na ten mecz map był Mirage, który zaczął się od zwycięstwa grającego po stronie CT NRG. Choć Vitality zdobywało pojedyncze rundy, to początek pierwszej połowy zdecydowanie należał do amerykańskiego zespołu, który początkowo zdawał się wyraźnie dominować swojego oponenta. Sytuacja odwróciła się dopiero pod koniec, kiedy to Francuzi wyprowadzili soczystą, 5-io punktową serię, którą to zamknęli pierwszą część meczu z wynikiem 8:7.
ZywOo i spółka nie zwolnili również po zmianie stron – absolutnie każda runda drugiej połowy wylądowała na ich koncie, w wyniku czego dość szybko doprowadzili do triumfu. Mapę zamknęli z identycznym jak na Dust2 rezultatem – 16:7.

NRG Esports vs Vitality – 2:1

• Dust – 7:16
  • Mirage – 7:16

Dziś o godzinie 18:50 odbędzie się drugie ćwierćfinałowe spotkanie, w którym w szranki staną Natus Vincere oraz Ninjas in Pyjamas.