IzakTV

Strona główna » ESL potwierdza! Kolejny Major odbędzie się w Brazylii

ESL potwierdza! Kolejny Major odbędzie się w Brazylii

Autor: Michał Maćkowski

Wiemy gdzie odbędzie się kolejny turniej rangi Major. Tym razem zawody sponsorowane m.in. przez Valve zorganizowane zostaną w Brazylii, a dokładnie w Rio De Janeiro.

Po Majorze w Niemczech pora przenieść się do Ameryki, a dokładnie do Brazylii. Tam właśnie odbędzie się następny Major, który ponownie w puli nagród będzie miał okrągły milion dolarów. Ponadto mecze fazy pucharowej rozegrane zostaną przy udziale publiczności w Jeunesse Arena. Należy dodać, ze będzie to pierwszy Major rozegrany w Brazylii!

Ponownie zmagania do Majora rozpoczniemy od serii Minor’ów, które zamkną listę uczestników. W turniejach wezmą udział 32 drużyny, po 8 z każdego regionu (Europa, Ameryka, Azja i CIS), które wyłonione zostaną w kwalifikacjach online. Z każdego Minora do kolejnego etapu awansują dwie drużyny, a trzeci zespół z każdego regionu, powalczy w fazie Play-In, gdzie do zdobycia będą jeszcze dwa miejsca.

Następnie rozegrany zostanie Challenger Stage. Tutaj do akcji wkroczy łącznie 16 drużyn z czego 10 zostanie wyłonionych właśnie z Minor’ów. Listę uczestników uzupełnią ekipy, które uplasowały się w rozgrywkach StarLadder Major Berlin 2019 na miejscach 9-14.

Po fazie Challenger Stage przejdziemy do etapu Legend, gdzie w akcji zobaczymy osiem najlepszych drużyn z poprzedniej fazy i z Majora w Berlinie. To będzie tylko przedsmak, ponieważ już podczas Champions Stage walka toczyć będzie się na arenie, która pomieści 18 000 kibiców. Zaszczytu zagrania przez brazylijską publicznością będą miało osiem najlepszych zespołów z fazy Legend. W przeszłości w Jeunesse Arena rozgrywany były m.in. finały ósmego sezonu Rainbow Six Siege.

Jesteśmy niezwykle dumni, że kolejny Major odbędzie się w Brazylii. Naszym celem jest dostarczanie esportowych emocji najwierniejszym fanom na całym globie.Przy udziale drużyn z całego świata, które powalczą o miejsce w finale, oczekujemy, że mecze będą niesamowite, a widownia rozpalona do czerwoności – Ulrich Schulze, StarszyWiceprezes ds. Produktów w ESL

Harmonogram Majora w Brazylii

  • 26 kwietnia – 3 maja – Minory (Europa, Ameryka, Azja i CIS)
  • 11 maja – 14 maja – Challenger Stage
  • 16 maja – 19 maja – Legends Stage
  • 21 – 24 maja – Champions Stage