IzakTV

Strona główna » ESL zaprezentowało kalendarz wydarzeń na 2021 rok

ESL zaprezentowało kalendarz wydarzeń na 2021 rok

Autor: Krzysztof Sarna

Sezon CS-a powoli startuje, a więc i ESL postanowiło udostępnić kalendarz turniejów na 2021 rok. W puli znajdziemy imprezy w studiach, internecie, ale nie wykluczono także tych z udziałem publiki.

Pierwszym wydarzeniem ma być IEM Katowice, ale jednak odbędzie się on całkowicie w internecie. Wcześniej jednak zapowiadano rozgrywki w jednym z europejskich studiów, ale finalnie zmieniono decyzję. W formule online drużyny również będa rywalizowały podczas 13. sezonu ESL Pro League. Z kolei w studiu bez udziału publiki odbędą się play-offy 13. sezonu EPL-a, DreamHack Masters Spring czy też 14. sezon wcześniej wspomnianego wydarzenia. 

Organizatorzy także spróbują podjąć się stworzenia LAN-a, ale oczywiście wszystko będzie uzależnione od sytuacji związanej z pandemią i obostrzeniami. Jeśli jednak wszystko potoczyłoby się pomyślnie, kibice mogliby zasiąść podczas takich zawodów jak ESL One Cologne, DreamHack Atlanta czy IEM Winter.

– Podobnie jak wiele innych branż, musieliśmy zareagować i zmienić nasze plany tak, aby zapewnić bezpieczeństwo naszej społeczności, jednocześnie realizując światowej klasy wydarzenia i rozgrywki. Rok 2021 będzie wyglądał nieco inaczej, ponieważ cały czas stosujemy się do najnowszych wytycznych zdrowotnych związanych z pandemią. Równocześnie planujemy bogaty kalendarz wydarzeń. Robimy wszystko, by gracze mogli wrócić do rywalizacji w środowisku LAN, a kibice na widownię podczas ESL One Cologne. Oczywiście, jest to uzależnione od najnowszych wytycznych. W odpowiednim czasie udostępnimy kolejne informacje dotyczące wszystkich turniejów – oznajmił Ulrich Schulze, SVP Product w ESL Gaming.