IzakTV

Strona główna » Esport może pojawić się na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu

Esport może pojawić się na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu

Autor: Rafał Rudnicki

Trwają rozmowy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim nad wprowadzeniem esportu do programu Igrzysk Olimpijskich.

 

Zdanie “esport się rozwija” stało się truizmem i nikogo chyba nie dziwi, że jego znaczenie zauważają w końcu najwięksi. Kilkaset milionów osób ogląda jak profesjonaliści “grają w gry”. “Młodzi są zainteresowani, więc porozmawiajmy z nimi” – mówi szef Paris 2024, Tony Estanguet.

Program Olimpiady 2024 będzie omawiany od 2019 roku, decyzja o poszczególnych dyscyplinach zapadnie zaś po igrzyskach w 2020 w Tokio. Dwa lata później odbędą się tzw. Asian Games, na których sporty elektroniczne będą oficjalną dyscypliną.

Pozostaje jeszcze kwestia, “czy tego potrzebujemy”. Zdania są naturalnie podzielone – dla jednych esport powinien zostać taki jaki jest, czyli osobną formą aktywności niezależną od tradycyjnego sportu. Dla innych zaś sport to po prostu aktywność, niekoniecznie fizyczna (jak np. szachy) i granie na komputerze o medale również powinno znaleźć się na Olimpiadzie. Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem zainteresowania wzrośnie też liczba sponsorów, co z pewnością przyczyni się do samego rozwoju tej dziedziny.

Źródło: BBC