IzakTV

Strona główna » Esportowe podsumowanie miesiąca: styczeń 2021

Esportowe podsumowanie miesiąca: styczeń 2021

Autor: Marcin Kapusta

Pierwszy miesiąc nowego roku minął pod znakiem licznych bomb transferowych. Przez polskie podwórko przeszła ogromna szufla, która zmieniła najlepsze drużyny znad Wisły!

 

1 stycznia – vanity zmienia tytuł!

Amerykańskie podwórko uszczupliło się o kolejnego ważnego gracza. Były kapitan Chaos Esports Club, Anthony “vanity” Malaspina ogłosił przejście na VALORANTA. 22-latek w produkcji Valve zwyciężył m.in. DreamHacka Masters Winter NA, IEM Bejing-Haidian NA oraz dotarł do fazy pucharowej ESL One Cologne NA. “Nie będzie to zaskoczeniem, ale przechodzę na VALORANTA. CSGO zmieniło moje życie i na zawsze będę wdzięczny za to doświadczenie, ale niestety wszystko, co dobre, dobiega końca. Dziękuję wszystkim ludziom, z którymi miałem okazję współpracować przez lata, czy to kolegom z drużyny / instruktorom / trenerom / personelowi, a co najważniejsze, kibicom. Biorąc to wszystko pod uwagę, cieszę się, że mogę sprawdzić się w nowym środowisku i rozpocząć kolejny rozdział w mojej karierze” – ogłosił za pośrednictwem Twittera.

 

Przetasowania nad Wisłą!

Nowy rok przyniósł nam ogromną szuflę na polskim podwórku. Wszystkie formacje ze ścisłej czołówki doświadczyły zmian, dlatego nie będę tutaj wypisywał szczegółów każdej transakcji. Oto kalendarium najważniejszych wydarzeń:

 

6 stycznia – Sprout w komplecie!

1 grudnia berlińska organizacja zdecydowała się przenieść Pawła “Dychę” Dychę i Michała “snatchiego” Rudzkiego na listę transferową. Na początku 2021 roku włodarze zdecydowali się na w pełni niemiecki skład i ogłosili następców Polaków. Zostali nimi Marko “kressy” Dordević oraz Fritz “slaxz” Dietrich, którzy dotychczas związani byli z ALTERNATE aTTaX.

 

7 stycznia – kolejny rodak za granicą!

Oskarish “oskarish” Stenborowski postanowił wypłynąć na międzynarodowe wody i dołączył do MNA Esports. W zespole tureckiej organizacji znaleźli się także SandeN, Radifaction, HECTOz oraz Blytz. “Zaczynam nowy rozdział, w którym spróbuję swoich sił jako prowadzący w europejskiej ekipie. Przypadł mi do gustu plan ludzi stojących za tym projektem. Zobaczymy, jak to wyjdzie w praktyce. Oczywiście byłym zawodnikom z Valhalli życzę powodzenia i mam nadzieję, że STOMP oraz mono znajdą swoje miejsce jak najszybciej” – takie słowa mogliśmy wyczytać na mediach społecznościowych Stenborowskiego.

 

 

7 stycznia – OKOLICIOUZ z nowym domem!

Można powiedzieć, że wszystkie drogi Michała “OKOLICIOUZA” Głowatego prowadzą do Niemiec. Były reprezentant Virtus.pro związał się z organizacją cowana Gaming, która wywodzi się od naszego zachodniego sąsiada. U boku Polaka zagrają również Lukas “ecfN” Kauer, Meriton “Mali” Ibrahimi, Robin “Bonga” Zalat oraz Olivier “kzy” Heck.

 

8 stycznia – historyczna zmiana w obozie Fnatic!

Robin “flusha” Rönnquist to gracz, który praktycznie od początku ery Global Offensive reprezentował barwy Fnatic. Szwed podpisał pierwszy kontrakt z brytyjską organizacją w 2013 roku i wraz z nią zdominował scenę CS:GO. Pod jej banderą triumfował m.in. na trzech Majorach, z czego na jednym został wyróżniony MVP. 8 stycznia jego legendarny epizod z Fnatic dobiegł końca. „Patrząc w przyszłość, musieliśmy podjąć naprawdę trudne decyzje dotyczące naszego składu i legendarnych graczy. Robin jest niesamowicie utalentowanym zawodnikiem i jestem pewien, że bardzo szybko znajdzie miejsce w czołowej drużynie. Odejście flushy otwiera miejsce, którego użyjemy do odmłodzenia naszego zespołu na sezon 2021 ”- przyznał , Andreas Samuelsson.

Jego następcą został młody i niedoświadczony Jack “⁠Jackinho⁠” Ström Mattsson, który dotychczas występował w różnych miksach i mało znanych skandynawskich formacjach. “Dołączam do Fnatic, wow… Jestem naprawdę podekscytowany i dumny ” – powiedział Jackinho w ogłoszeniu wideo. “flusha jest zawodnikiem, którego bardzo szanuję. W grze postaram się dać z siebie wszystko i jak najlepiej wykorzystać moje mocne strony” – dodał.

 

8 stycznia – SAYN powraca zza granicy!

Adrian “SAYN” Łączyński to kolejny Polak, który zakończył międzynarodowe podboje. Opuścił on hiszpańskie KPI Gaming, którego barwy reprezentował od sierpnia minionego roku. “W KPI Gaming nic nie poszło po naszej myśli, ale jestem szczęśliwy, że rozegrałem ten epizod. Pierwszy raz spróbowałem swoich sił w międzynarodowej organizacji i mam nadzieję, że nie był to ostatni. Mój kontrakt wygasa w przyszłym tygodniu. Szukam nowego domu i jestem otwarty na wszystkie oferty jako AWPer. Chciałbym podziękować KPI Gaming i wszystkim moim kolegom za ten dobry czas. Włodarze dali nam wszystko, czego kiedykolwiek potrzebowaliśmy” – napisał Adrian za pośrednictwem TwitLongera.

 

9 stycznia – zmiany w kadrze BIG!

W sztabie szkoleniowym berlińskiej organizacji nastąpiła dość znacząca zmiana. Nowym trenerem sekcji CS:GO został Dustin “DuDe” Großmann, który w obowiązkach zastąpił Tobiasa “towa b” Herberholda. 36-latek był częścią BIG od 15 sierpnia 2019 roku i poprowadził swoich podopiecznych na sam szczyt. W pewnym momencie Johannes “tabseN” Wodarz i spółka okupowali pierwsze miejsce w światowym rankingu HLTV. “Dołączyłem do BIG w sierpniu 2019 i po długich rozmowach z moją żoną podpisałem kontrakt do końca 2020. Wiedzieliśmy, że będzie to trudny czas dla naszej rodziny, który będzie owocował w wiele wyrzeczeń (nasza trójka dzieci miała 1,3 i 6 lat), ale byliśmy na to gotowi i obiecałem, że zrobię wszystko co potrzebne, aby BIG wróciło na szczyt. Wspólnie z jednymi z najbardziej utalentowanych i oddanych ludzi, których spotkałem w swoim życiu, krok po kroku osiągaliśmy nasze cele. Spadliśmy nawet na 46. pozycję, ale w czerwcu 2020 roku przeszliśmy na pierwsze miejsce w przerwie letniej. Od tego czasu utrzymujemy się na szczycie i ukończyliśmy 2020 na 4. lokacie” – przyznał tob b w oświadczeniu.

 

9 stycznia – hitowy transfer za oceanem!

Po przegranym finale na IEM Global Challenge Russel “Twistzz” Van Dulken przyznał, że był to jego ostatni mecz w barwach Liquid. Miejsce Kanadyjczyka zajął ojciec brazylijskiego esportu, Gabriel “FalleN” Toledo. “Wybrałem Liquid, ponieważ grałem przeciwko nim wiele lat, znam ich mocne strony i wiem, jak dobrze potrafią grać. Moje umiejętności i sposób myślenia to cechy, które mogą wynieść ogromny wpływ na zespół. Myślę, że to, co wnoszę do drużyny, to moje możliwości z AWPy” – przyznał dwukrotny triumfator Majora.

 

11 stycznia – kRYSTAL żegna się z GODSENT!

Krążące po internecie plotki okazały się prawdziwe. Były prowadzący GODSENT, Kevin “kRYSTAL” Amend został wykupiony przez ALTERNATE aTTaX. 27-latek powrócił tym samym do niemieckiej formacji, którą reprezentował w CS-ie 1.6 i na początku Global Offensive.

 

11 stycznia – Envy żegna skład!

Szokujące zmiany nastąpiły w obozie Teamu Envy. Skład CS:GO, którego częścią był m.in. Michał “MICHU” Müller oraz Jakub “kuben” Gurczyński, został rozwiązany. Gracze trafili na listę transferową i rozpoczęli poszukiwania indywidualnych ofert. “Envy wystawia każdego zawodnika na listę transferową w trybie natychmiastowym, aby umożliwić graczom oraz sztabowi poszukiwanie nowych możliwości” – mogliśmy wyczytać w oświadczeniu północnoamerykańskiej organizacji.

 

13 stycznia – FURIA w komplecie!

Paytyn “Junior” Johnson to kolejny talent, który w ostatnim czasie wypłynął na szerokie wody. Młody snajper skompletował wyjściową piątkę FURII eSports i wszedł w buty Henrique’a “HEN1EGO” Telesa. 20-latek dotychczas kojarzony był z epizodu w Triumph oraz z niesamowitych akcji w FACEIT Pro League. “Odkąd FURIA przeniosła się do Ameryki Północnej, była moją ulubioną drużyną na serwerze, a także poza nim. Już od dłuższego czasu zwracałem uwagę na skład, umiejętności oraz kibiców” – przyznał w Tweecie Johnson. –”Nie mogę być szczęśliwszy, dołączając do FURII. Sprawię wszystko, by brazylijscy kibice byli przepełnieni dumą – dodał.

 

14 stycznia – Major na lanie?

Organizator Majora w Krakowie w 2017 roku, PGL ogłosił kolejny turniej najważniejszej rangi. Zaplanowano go na 23 października-7 listopada, a jego pula nagród ma wynieść zawrotne dwa miliony dolarów. Warto wspomnieć, że ma być to pierwszy Major transmitowany w rozdzielczości 4K. “Przede wszystkim ja, jak i moi koledzy jesteśmy zagorzałymi fanami Counter-Strike’a. Od czasów dorastania obserwowaliśmy, jak ten tytuł staje się coraz większy w tym samym czasie, w jakim rozwija się nasza firma” – powiedział Silviu Stroie, dyrektor generalny PGL. “Mamy ponadczasowe wspomnienia z naszych poprzednich projektów CS-a i szczerze mówiąc, wiele zawdzięczamy tej grze jako gracze i marka. Wierzymy, że ta społeczność zasługuje na najlepszy produkt, jaki kiedykolwiek widziała ta marka. Naszym celem jest uczczenie gry w najlepszy możliwy sposób. Będziemy na to ciężko pracować” – dodał. Co ciekawe, prestiżowe zmagania miałyby się odbyć na lanie w Sztokholmie w reżimie sanitarnym. Oczywiście mówi się o trzeciej fali pandemii koronawirusa, więc czas zweryfikuje, czy kibice faktycznie doznają emocji na arenie.

 

16 stycznia – Legenda zawiesza myszkę na kołek!

Legenda Counter-Strike’a, Christopher “GeT_RiGhT” Alesund zawiesił swoją profesjonalną karierę i rozpoczął budowę swojej osobistej marki poprzez tworzenie treści w internecie. 30-letni weteran zapisał się w kronikach przez wielką dominację, jaka miała miejsce w latach 2012-2014. Wówczas jego ekipa uzyskała niesamowitą passę 87. wygranych meczy pod rząd. Ponadto szwedzka drużyna triumfowała podczas ESL One Cologne 2014 oraz trzykrotnie wywalczyła wicemistrzostwo Majora. “Chcę być zapamiętany jako facet, który przybył ze szwedzkiej sceny, w której bardzo trudno było przebić się wyżej. Jako kogoś, kto walczył o marzenie, w które w zasadzie nikt nie wierzył. Na początku miałem wielu ludzi przeciwko sobie, ponieważ uważali, że nie zasługuję na szansę, aby zostać profesjonalnym graczem. Chcę, żeby ludzie zapamiętali mnie, jako osobę, która dała z siebie wszystko na serwerze, dla fanów i dla siebie. Chcę, żeby pamiętali, że nigdy się nie poddawałem, bez względu na wszystko” – przyznał Alesund.

Dodał także, że być może kiedyś wznowi swoją owocną karierę w CS:GO. “Nie powiem, że odchodzę na emeryturę, bo nigdy nie wiadomo, pewnego dnia mogę poczuć chęć i potrzebę rywalizacji. Ale na razie robię sobie przerwę, lecz niewykluczone, że może przedłużyć się ona do emerytury. Kto wie? Przyszłość pokaże” – powiedział w rozmowie z serwisem HLTV.

 

17 stycznia – Ale mocarny zespół na papierze!

Nowa organizacja Anonymo w końcu ogłosiła swój skład w CS:GO. Znaleźli się w nim Janusz “Snax” Pogorzelski, Wiktor “mynio” Kruk, Kacper “Kylar” Walukiewicz oraz Kamil “KEi” Pietkun. Były zawodnik Virtus.pro opuścił tym samym szeregi Illuminar Gaming, którego barwy reprezentował od kwietnia 2020 roku. Mynio został wykupiony z Wisły All In! Games Kraków, w której pełnił rolę prowadzącego. Kylar oraz KEi to duet kojarzony przede wszystkim z AVEZ Esport. Zmiennikami formacji zostali Mikołaj “mouz” Karolewski i Paweł “innocent” Mocek. Ten drugi dzień wcześniej zakończył swoją przygodę z hiszpańskim MAD Lions.

“Mamy nadzieję, że wyłonimy ostateczną piątkę z wymienionych graczy, ale zanim ogłosimy finalną załogę dywizji CS:GO, chcemy dopiąć wszelkie szczegóły. Oczekujemy na merch i sesję zdjęciową. Planujemy zaprezentować zawodników w pełnej krasie, jak tylko będzie to możliwe. Jak wszyscy wiecie, niektóre rzeczy w obecnej sytuacji bywają utrudnione – ale co się odwlecze, to nie uciecze” – mogliśmy przeczytać na social mediach Anonymo Esports.

 

19 stycznia – Zmiany na Północy!

Nowy sezon już wystartował, a North w idealnym momencie ogłosiło swojego piątego zawodnika. Skład duńskiej organizacji skompletował Denis “grux” Gutaj, który zastąpił testowanego wcześniej Rasmusa “kreaza” Johanssona. Nowy nabytek w przeszłości reprezentował m.in. SMASH eSports, a także miał okazję zagrać u boku Sebastiana “NEEXA” Treli. “Po wypróbowaniu wielu graczy, bardzo się cieszę, że mogę powitać Denisa “gruxa ”Gutaj w barwach North.  Denis jest graczem, którego nasze narzędzie do scoutingu i rozwoju podkreśliło, jako posiadające odpowiednie cechy w grze do roli, której potrzebowaliśmy. Podczas przedłużonego okresu próbnego z zespołem, grux zrobił na nas wrażenie”- twierdzi szef ds. operacji esportowych w North, Graham Pitt.

 

20 stycznia – Powtarza się scenariusz!

Francuski tytan i gwiazda Teamu Vitality, Mathieu “ZywOo” Herbaut został uznany najlepszym graczem CS:GO 2020 roku według serwisu HLTV. 20-latek przegonił w zestawieniu Aleksandra “s1mple’a” Kostylieva, który uplasował się na drugiej pozycji. Ostatnie miejsce na podium zajął Nicolai “dev1ce” Reedtz, który uznawany jest za najstabilniejszego gracza w produkcji Valve.

 

21 stycznia – Przetasowania w Spirit!

Duże zmiany kadrowe przeszły przez Team Spirit. Czołowa formacja z regionu CIS zatrudniła Abdula “degstera” Gasanov oraz Roberta “Patsiego” Isyanova, którzy zostali wolnymi agentami po rozpadzie Espady. Z kolei Artem “iDISBALANCE” Egorov został wystawiony na listę transferową. “Jestem wdzięczny Artemowi za dwa lata, które spędził w naszych szeregach. Razem udało nam się zbudować stabilny zespół, który osiągał dobre wyniki nie tylko na poziomie lokalnym, ale także na międzynarodowym” – stwierdził dyrektor generalny Spirit, Nikita Chukalin.

 

21 stycznia – GODSENT z nowym zespołem!

Już w minionym roku spekulowało się, że GODSENT sprzeda swój skład i zatrudni nowy. Organizacja Markusa “pronaxa” Wallstena przyjęła pod swoje skrzydła zawodników, którzy dotychczas byli częścią projektu Ricardo “deada” Sinigaglia. Mowa tutaj oczywiście o byłym duecie SK Gaming w postaci João “⁠felpsa⁠” Vasconcellosa i Epitacio “TACO” de Melo. U boku weteranów znaleźli się Eduardo “⁠dumau⁠” Wolkmer, Bruno b4rtiN⁠” Câmara oraz Bruno latto⁠“ Rebelatto, którzy rywalizowali głównie na brazylijskim podwórku. “Jesteśmy bardzo zaszczyceni i podekscytowani tym nowym projektem i wszystkim, co wniesie do naszej organizacji. Jesteśmy przekonani, że w nadchodzących latach będziemy razem robić niesamowite rzeczy. Chcemy podziękować dead, Taco i zespołowi za ich pasja i dążenie do tego” – czytamy na oficjalnej stronie GODSENT.

 

21 stycznia – Kierunek Finlandia!

Mimo upadku fińskiej drużyny CS:GO, ENCE nie poddało się i zaprezentowało kolejny skład. Włodarze tym razem postanowili zainwestować w rynek zagraniczny i sprowadzili w swoje szeregi m.in. Pawła “Dychę” Dychę. Co ciekawe, w zespole ostał się Aleksi “allu” Jalli, czyli wicemistrz Majora z 2019 roku. U boku Polaka i podstarzałego Fina możemy zobaczyć również Marco “Snappiego” Pfeiffera, Joonas “doto” Forssa oraz Lotana “Spinxa” Giladiego. “Jako organizacja nie dostrzegliśmy powagi problemów leżących u podstaw naszego poprzedniego spisu. Choć zawsze staraliśmy się podkreślać znaczenie otwartości i komunikacji – bierzemy pełną odpowiedzialność za to, że nie byliśmy w stanie interweniować wystarczająco wcześniej” – powiedział menadżer ENCE, Niklas “Willkey” Ojalainen. Przyznał, że zarząd popełnił wiele błędów, które ostatecznie doprowadziły do upadku fińskiej potęgi.

 

22 stycznia – Wisła Kraków w play-inach IEM Katowice!

Illuminar Gaming za zwyciężenie ESL Mistrzostw Polski 2020 zgarnęło slota w play-inach IEM Katowice. Niestety, ale w grudniu i styczniu drużyna zaczęła się sypać, przez co straciła dawny rdzeń. Z tego też względu miejsce odziedziczyła Wisła All In! Games Kraków, która zajęła drugą lokatę w rodzimych zmaganiach. “Illuminar Gaming nie było w stanie wystawić odpowiedniego składu, wobec czego miejsce w fazie play-in IEM Katowice 2021 zostało przekazane w ręce wicemistrzów ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020” – przyznało ESL. Biała Gwiazda nie będzie miała łatwo, ponieważ w rozgrywkach zobaczymy m.in. BIG, Liquid czy też Virtus.pro.

 

22 stycznia – Kolos w komplecie!

Erick “Xeppaa” Bach to bez wątpienia przyszłość i nadzieja upadającej sceny Nowego Kontynentu. 20-latek zasilił szeregi Cloud9 i załatał lukę po Özgürze “woxicu” Ekerze, który został przesunięty na rezerwę kilka dni wcześniej. Były reprezentant Chaos Esports Club podpisał trzyletni kontrakt o łącznej wartości 432 tysięcy dolarów. “Moim osobistym celem jest pokazanie, że mogę rywalizować na wysokim poziomie, zwłaszcza przeciwko najlepszym europejskim zespołom” – przyznał w filmiku Bach.

Włodarze zatrudnili również Chrisa “Elmapuddy’iego” Tebbita, który objął funkcję trenera głównego. Jego asystentem został Joshua “m1cks” Micks. “Przywitajcie serdecznie naszego nowego trenera Elmapuddy’ego. Gratuluję również awansu m1cksowi. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu, jaki chłopcy wnieśli do drużyny tuż przed naszym pierwszym turniejem w tym roku” – ogłosił Henry “HenryG” Greer za pośrednictwem Twittera.

 

23 stycznia – Historyczna zmiana w mousesports!

Era Chrisa “chrisJ’a” de Jonga w szeregach “Myszek” dobiegła końca. Holender związał się z niemiecką organizacja w 2013 roku i przez lata utrzymywał miejsce w zespole, mimo licznych roszad kadrowych. Następcą 30-latka został Frederik “acoR” Gyldstrand, który dotychczas występował na pozycji snajpera w MAD Lions. Na Twitterze mousesports dodało, że wkrótce wyda kolejne oświadczenia dotyczące przyszłości sekcji CS:GO. Serwis HLTV na początku miesiąca informował, że do międzynarodowej drużyny dołączy Christopher “dexter” Nong, który ma zastąpić Finna “karrigana” Andersena. Duński prowadzący niebawem ma trafić pod banderę FaZe Clanu.

 

24 stycznia – Takie powroty lubimy!

Byli gracze 100 Thieves ponownie zjednoczyli siły i wraz z Hanselem “BnTeTem” Ferdinandem podpisali kontrakty z rosyjską organizacją EXTREMUM. Rolę trenera objął Aleksandar “kassad” Trifunović, natomiast menadżerem i asystentem został Nestor “LETN1” Tanić, znany m.in. z epizodu w CR4ZY. “Jestem bardzo podekscytowany możliwością gry w CS-a z moimi starymi kolegami – Liazzem, Gratsem, Jkaemem i kassadem, a także z nowym nabytkiem – BnTeTem, który będzie świetnym dodatkiem do zespoły. Nie możemy się doczekać rywalizacji w Europie i szlifowania umiejętności przeciwko najlepszym na świecie. Chłopcy wrócili!” – ogłosił z radością prowadzący, Aaron “AZR” Ward.

 

24 stycznia – Na’Vi w nowy rok wkracza z impetem!

Rosyjsko-ukraiński kolektyw pokazał swoją siłę w trakcie globalnych finałów BLAST Premier 2020. Wschodnioeuropejska ekipa w wielkim finale pokonała Astralis wynikiem 2:0, przez co zainkasowała 600 tysięcy dolarów. Tytuł MVP rozgrywek otrzymał Aleksandr “s1mple” Kostyliev, który z impetem rozpoczął nowy rok. Dzięki temu wyróżnieniu, 23-latek zwiększył swoją liczbę MVP do dwunastu.

 

25 stycznia – FPX powraca!

Wcześniejsze plotki przerodziły się w oficjalne potwierdzenie. FunPlus Phoenix powróciło na scenę CS:GO i zaprezentowało nowy skład. Znaleźli się w nim Martin “STYKO” Styk, Asger “Farlig” Jansen, Pavle “Maden” Bosković oraz Jesse “zehN” Linkala, którzy zostali wykupieni z GODSENT. “Po kilku miesiącach zaawansowanych rozmów i negocjacji z wieloma organizacjami i graczami możemy w końcu z dumą przedstawić nasz nowy roster w CS:GO. Posiadając były trzon GODSENT, szczerze wierzymy, że osiągniemy nasze cele na 2021 rok” – oznajmił generalny menadżer chińskiego giganta esportowego, Petar “peca” Marković. “Dla nas 2020 był prawdziwym rokiem rozwoju. To był czas, w którym zintegrowaliśmy się z topową sceną CS:GO, a w nadchodzących miesiącach mamy zamiar sięgnąć jeszcze wyżej i rywalizować w tierze pierwszym” – powiedział z kolei trener, Jonatan “Devilwalk” Lundberg.

 

26 stycznia – Jamppi będzie rywalizował w VALORANCIE!

Przez wielu Elias “Jamppi” Olkkonen uważany był za jednego z największych talentów skandynawskiego podwórka. Jego kariera nabrała rozgłosu, gdy w kwietniu 2020 roku dołączył do sypiącego się ENCE eSports. Początkowo miał pełnić funkcję szóstego gracza, lecz jak dobrze wiemy, organizacja straciła xseveNa, przez co Jamppi dostał stały angaż w aktywnym składzie. “To było miłe ze strony ENCE, że dało mi możliwość rywalizacji na najwyższym poziomie przez osiem miesięcy. To zawsze było moje marzenie, aby grać przeciwko najlepszym i spełniłem je. Będę przechodził na VALORANTA. Jeden z powód doskonale wszyscy znają” – przyznał 19-latek, odnosząc się do VAC Bana, który uniemożliwił mu udział w turniejach rangi Major. “Oczywiście, jest to dla mnie świeży start, także w sprawach psychicznych. Mogę swobodnie rywalizować i mam nadzieję, że stanę się czołowym graczem w tej grze” – kontynuował dalej.

 

29 stycznia – oBo i compLexity to już przeszłość!

Wspólne drogi Owena “oBo” Schlattera z compLexity oficjalnie dobiegły końca. Nastoletni strzelec dołączył do amerykańskiej organizacji w czerwcu 2019 roku i pod jej banderą zwyciężył m.in. wiosenną odsłonę BLAST Premier oraz cztery turnieje z cyklu Home Sweet Home. Wszystko zapowiadało się świetnie, jednak we wrześniu 17-latek zrezygnował z aktywnej gry, ponieważ pobyt w Europie się przedłużył, a on chciał wrócić do domu. Swój ruch określił w następujący sposób: “To była najtrudniejsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjąłem.”

 

30 stycznia – Zmian w FaZe ciąg dalszy!

Na sam koniec miesiąca doszło do kolejnego hitowego transferu. Tym razem Russel “Twistzz” Van Dulken związał się z FaZe Clanem i wszedł w buty Markusa “Kjaerbyego” Kjaerbyego, który trafił na ławkę rezerwowych. Jeśli chodzi o ruchy kadrowe w FaZe, to najwyraźniej na tym się nie zakończy. Do europejskiego zespołu trafić ma także Finn “karrigan” Andersen, czyli prowadzący z prawdziwego zdarzenia.

 

31 stycznia – Polski turniej lanowy zakończony!

Turniej 2v2 organizowany przez GG League był odskocznią od wszystkich internetowych eventów, które w dużych ilościach są po prostu nudne. Wszystko odbyło się na lanie w reżimie sanitarnym, zważając na światową pandemię koronawirusa. Zwycięzcami nieszablonowych rozgrywek zostali Paweł “innocent” Mocek oraz Kacper “Kylar” Walukiewicz, który wzbogacili się o 20 tysięcy złotych. Reprezentanci Anonymo Esports w finale pokonali Dominika “GruBego” Świderskiego i Kubę “Markosia” Markowskiego, którzy okazali się czarnymi końmi.

 

31 stycznia – Niedźwiedzie jak stare dobre AVANGAR!

Virtus.pro ponownie pokazało klasę i zdobyło trzeci tytuł mistrzowski z rzędu. Drużyna z regionu CIS w ostatecznym pojedynku pokonała Fnatic i zainkasowała 90 tysięcy dolarów. Warto wspomnieć, że podopieczni Dastana “dastana” Akbayeva w trakcie tych rozgrywek nie stracili nawet jednej mapy, co pokazuje ich siłę i determinację. Nagroda MVP powędrowała w ręce Dzhamiego “Jame’a” Aliego, który uzyskał średni rating na poziomie 1.31.

 

31 stycznia – FPX na kolanach!

W ostatni dzień miesiąca zakończyły się batalie w regionalnych odsłonach DreamHacka Open January 2021. Na Starym Kontynencie triumf zwieńczyło Spirit, które w ostatecznym pojedynku zmiażdżyło FunPlus Phoenix wynikiem 3:0. Ogromny wpływ na finałową dominację miał nowy nabytek organizacji, Abdul “degster” Gasanov, który w finałowym spotkaniu zanotował na koncie 59. zabójstw, ginąc zaledwie 39. razy. Rosyjsko-ukraińska ekipa za zwycięstwo zgarnęła 35 tysięcy dolarów, natomiast FPX pod wodzą Chrisa “chrisJ’a” de Jonga wyszło bogatsze o 15 tysięcy.