Europa górą. Fnatic drugim finalistą StarSeries i-League Season 7

Autor: Krystian Terpiński

Przed nami wielki finał StarSeries i-League Season 7. Wiemy już teraz, że zobaczymy w nim dwie europejskie formacje. W rozgrywanym o 10:00 finale zmierzą się ze sobą reprezentanci Fnatic oraz Natus Vincere.

Od początku wiedzieliśmy, że będzie to nieziemsko wyrównane spotkanie. Nikt chyba jednak nie przewidział, że Fnatic wygra obie mapy identycznym rezultatem, 19-17. Jesper “JW” Wecksell i jego koledzy po raz kolejny udowodnili, że po miesiącach niepowodzeń są w końcu gotowi do walki o najwyższe cele, a popularny Wonderchild nawiązał do czasów świetności, gdy był stałym filarem swojego zespołu.

Znikająca powoli z profesjonalnej sceny mapa de_cache zaczęła się od wygranej przez NRG rundy pistoletowej. Szwedzka piątka jednak ani na chwilę nie dała rozpędzić się podopiecznym Cheta “ImAPeta” Singha i bardzo szybko doprowadziła do ponownego wyrównania na tablicy wyników. W kolejnym etapie spotkania czekała nas nieprzerwana wymiana ciosów, a drużyny zgodnie podzieliły się punktami, co doprowadziło nas do pierwszej dogrywki. Tam wszystko zaczęło się od wygranej przez Simona “twista” Eliassona sytuacji jeden na jednego, która wprowadziła Fnatic na ostatnią prostą do zapisania pierwszej mapy na swoją korzyść. Szwedzi nie spuścili już z tonu i tracąc zaledwie jedną rundę, ustalili końcowy rezultat na 19-17.

Drużyna prowadzona przez Richarda “Xizta” Landströma rozpoczęła Overpassa po stronie atakującej i od razu zapisała na swoje konto rundę pistoletową, a także dwie kolejne. NRG udało się zatrzymać szwedzką ofensywę sześć razy z rzędu, by w późniejszym etapie osiągnąć na półmetku wynik 9-6. Podobnie jak na premierowej arenie, w drugiej połowie meczu zobaczyliśmy dokładnie taki sam podział oczek, co poskutkowało następną dogrywką. Również w tym wypadku scenariusz się nie zmienił, a Freddy “KRIMZ” Johansson i spółka opuścili serwer w roli zwycięzców.

Kto okaże się lepszy w niedzielnym finale? Czy Fnatic zdoła podtrzymać niezwyciężoną passę aż do samego końca? A może to Na’Vi zrekompensuje sobie niepowodzenie na IEM Katowice Major? Na wszystkie z tych pytań odpowiedź poznamy już za parę godzin. Transmisja finałowego meczu w języku angielskim dostępna będzie oczywiście na oficjalnym kanale StarLaddera.

10:00 – Fnatic vs. Natus Vincere (BO5)