ex-noMercy pokonało Hellraisers

Była już drużyna noMercy aktualnie występuje pod banderą HOMELESS. Zawodnicy zagrali wczoraj dwa spotkania w ramach otwartych kwalifikacji do ligi ECS Season 2. Jak się okazało, w jednym z nich pokonali faworytów, Hellraisers.

Mecz na Mirage rozpoczął się dla Polaków bardzo dobrze. Wygrana “pistoletówka” i następne rundy, zaowocowały szybkim zdobyciem przewagi. Do końca pierwszej połowy było aż 11:4 dla naszych rodaków. Po zmianie stron Hellraisers nieco się przebudziło i zaczęło odrabiać straty. To jednak nie wystarczyło i ostatecznie HOMELESS domknęło mecz z wynikiem 16:10. W kolejnym spotkaniu Polacy mieli zmierzyć się z wygranym konfrontacji Aligon/HUEHUE. Finalnie, padło na tych drugich.

Niestety, choć nasi dawali z siebie wszystko – na tyle, że doprowadzili do dogrywki – nie udało im się domknąć tego spotkania. Wydawało się, że Polacy będą mieli tutaj łatwiejszą przeprawę. Mecz był bardzo wyrównany. W każdej z połówek drużyny grały minimalnie lepiej po stronie antyterrorystów, a więc widzieliśmy dwa wyniki 7:8. By rozstrzygnąć o tym, kto jest lepszy potrzebne były aż dwie dogrywki. Niestety, ostatecznie HUEHUE wyszło na prowadzenie i zamknęło mapę Mirage wynikiem 19:21, tym samym formacja ta awansowała do półfinału kwalifikacji i pozbawiła Polaków z szansy na grę w lidze ECS.

Oprócz HOMELESS w kwalifikacjach wystartowało polskie AGG, Refuse i PRIDE. Tylko ekipie “Rallena” udało się przedostać do dalszej części kwalifikacji – zagrają oni teraz w tzw. Development League.