FACEIT Major: HellRaisers pokonuje TyLoo, a Winstrike żegna się z Majorem

Autor: Michał Maćkowski

Faworyci nie zawiedli. HellRaisers bez większych problemów pokonało TyLoo, a Winstrike przegrało swoje trzecie spotkania na Cloud9 i żegna się z FACEIT Major.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a nawet TyLoo, które nie było faworytem w tym spotkaniu, potrafiło wyjść na kilku punktowe prowadzenie. Mimo tego gracze HellRaisers odrobili straty i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7. Po zmianie stron oglądaliśmy już tylko dominację ze strony ekipa Vladyslava “bondika” Nechyporchuka, która wygrała spotkanie 16:10 i jest bliskie awansu do kolejnego etapu turnieju.

HellRaisers vs TyLoo – 16:10 (de_Overpass)

Następnie rozegrany został pierwszy mecz eliminacyjny, gdzie Cloud9 podejmowało Winstrike. Wielu oglądających po pierwszej połowie była pewna, że spotkanie bez problemów wygrają triumfatorzy poprzednie Majora. Tak jednak się nie stało, a Winstrike wróciło do spotkania i doprowadziło do dogrywki, gdzie ponownie oglądaliśmy dominację ze strony Cloud9, które wygrało 19:16.

Cloud9 vs Winstrike – 19:16 (de_Inferno)

Wszystkie informacje dotyczące Majora znajdziecie w naszym Vademecum.