IzakTV

Strona główna » Falon opuszcza Codewise Unicorns i kończy profesjonalną karierę

Falon opuszcza Codewise Unicorns i kończy profesjonalną karierę

Autor: Krystian Terpiński

Zaskakujące wieści spłynęły do nas z obozu Codewise Unicorns. Damian ‘Falon’ Tworek odchodzi z drużyny i kończy swoją karierę gracza CS:GO. 

Falon to jeden z elementów oryginalnego składu Codewise Unicorns, zakontraktowanego jeszcze we wrześniu 2017 roku. Młody zawodnik miał znaczący wkład w rozwój sponsorowanej przez  Roberta Gryna drużyny, pomagając jej między innymi w zajęciu trzeciego miejsca w Polskiej Lidze Esportowej podczas edycji wiosna 2018. Ostatnie miesiące to jednak okres bezbarwnej gry zespołu i brak jakichkolwiek sukcesów, co mogło przyczynić się do podjętej przez Tworka decyzji. W oświadczeniu wystosowanym na social mediach ekipy możemy również przeczytać komentarz samego zainteresowanego:

Podjąłem decyzję o zakończeniu kariery. Dużo czynników na to wpłynęło, ale główny jest taki, że straciłem radość z gry i nie dawałbym z siebie 100 procent, ciągnąc drużynę w dół.
Z perspektywy czasu nie żałuję tych 6 tysięcy godzin w CS’ie na steamie. Mocno się rozwinąłem jako człowiek, wiem jak to jest być profesjonalnym zawodnikiem – tysiące wyrzeczeń, mnóstwo pracy, samodyscypliny, a i tak czujesz, że stoisz w miejscu, bo przecież inni też się rozwijają, dlatego musisz dawać z siebie jeszcze więcej.
Był to piękny okres w moim życiu, poznałem wielu ludzi, zwiedziłem kilkanaście miast. Bardzo dziękuję całej organizacji za szansę jaką mi dano. Dziękuję również za wsparcie naszym fanom i proszę Was o jeszcze większe wsparcie dla azizza, Critiego, Luza, Lemana i MdNa.
Życzę samych sukcesów Panowie!

Warto również wspomnieć o tym, że podopieczni Damiana “MdNa” Kisielewskiego nie mają wiele czasu na skompletowanie rosteru, gdyż już za moment czekają ich między innymi eliminacje do ESL Mistrzostw Polski.

Aktualny skład Codewise Unicorns:

  • Łukasz “azziz” Kałkowski
  • Szymon “Crityourface” Pluta
  • Maciek “Luz” Bugaj
  • Eryk “leman” Kocęba
  • Damian “MdN” Kisielewski (trener)