Falstart Virtus.pro, Polacy przegrali z Tricked

Virtus.pro

Nie tak miał się rozpocząć tegoroczny V4 Future Sports Festival. Virtus.pro w swoim pierwszym spotkaniu przegrało 0:2 z Tricked i jutro zagra o pozostanie w turnieju.

Mirage

Mecz rozpoczął się na Mirage’u, mapie wybranej przez Polaków. Co prawda to Tricked wygrało pistoletówkę, ale późniejsze rundy należały już w pełni do Virtusów. Oglądaliśmy szybki, dynamiczny mecz, w którym to VP skutecznie atakowało oba bombsite’y i błyskawicznie doprowadziło do prowadzenia 10:5! Po zmianie stron Snax i spółka wygrali pistoletówkę i dwie kolejne rundy, dzięki czemu mieli zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Naprawdę mogła się podobać gra Polaków, którzy bez większych problemów radzili sobie z Duńczykami. Wówczas jednak Tricked rozpoczęło okres swojej lepszej gry i powoli niwelowało stratę do przeciwników. Kłopoty Polakom sprawiał przede wszystkim mid, który był zajmowany przez Tricked w kilka sekund. W genialnej formie był 21-letni Lucas “Bubzkji” Andresen, który łącznie na Mirage’u ustrzelił 30 wrogów i był zdecydowanie najlepszy na serwerze. Ogromna przewaga Virtusów topniała z minuty na minutę, a co gorsza Polacy nie potrafili zbudować sobie choćby przyzwoitej ekonomii, często grając niepotrzebne rundy force. Ostatecznie to Duńczycy wygrali na Mirage’u 16:14, w drugiej połowie zaliczając imponujący run 11:1!

Nuke

Drugą mapą był Nuke – wybór Tricked. Polacy jednak dobrze weszli w mecz i po stronie CT prowadzili 3:0. Później niestety to Duńczycy ponownie przejęli inicjatywę i po świetnej grze w ataku zbudowali sobie przewagę pięciu rund na półmetku rywalizacji. Po zmianie stron, nadzieja powróciła do kibiców VP, kiedy ich ulubieńcy ponownie wygrali pistoletówkę i dwie kolejne rundy. Był to jednak wszystko, na co było dziś stać Polaków. Tricked idealnie się potrafiło bronić przed atakami Virtusów i ostatecznie zwyciężyło aż 16:8. Bubzkji kontynuował swoją dobrą formę, zdobywając łącznie 22 fragi. Wśród Virtusów nikt niestety się nie potrafił wyróżnić. To co jednak może cieszyć to to, że Polacy wygrali aż trzy z czterech pistoletówek na Tricked, a często był to słaby punkt VP. Jutro MICHU i reszta zagrają z przegranym meczu mousesports – E-RIVALS o pozostanie w turnieju.

Virtus.pro 0:2 Tricked – Mirage 14:16, Nuke 8:16

Zapraszamy również na naszą specjalną relację z V4.