Fatalna postawa Kinguin i bardzo słaby występ TaZa w ESEA MDL. Porażka z ALTERNATE aTTaX.

Autor: Piotr Ossowski

Po fatalnym występie na cs_summit 3 postawa drużyny Kinguin nie zachwyca. Słabo dysponowana polska ekipa została pokonana przez niemieckie ALTERNATE aTTaX.

Pojedynek obu drużyn rozgrywany był na mapie Nuke. W grze Polaków od początku było widać niewiele pozytywów. Kinguin przegrało pierwszą połowę wynikiem 3:12, a TaZ zaliczył zaledwie jedno trafienie. Swoją grą drużyną próbował ciągnąć Rallen, który wyróżniał się na tle marnego występu współzawodników. Druga połowa dawała nadzieję Polakom na powrót. Grając po stronie broniącej, czyli tej teoretycznie łatwiejszej na Nuke’u, Kinguin udało się dość pewnie wygrać pistoletówkę. Udało się doprowadzić do wyniku 6:12 i mogło się zdawać, że TaZ i spółka powalczą o punkty w rozgrywkach ESEA MDL. Niestety, dalej Pingwiny zaprezentowały się bardzo przeciętnie i zostały skrzętnie zniszczone przez niemieckiego rywala. ALTERNATE aTTaX pokonało Kinguin 16:6.

W obecnym sezonie ESEA MDL TaZ i spółka prezentują się nieźle. Obecny skład Team Kinguin wygrał 9 razy, ulegając przeciwnikom 4-krotnie. Mają bilans identyczny z Virtus.pro, co daje obu drużynom spore nadzieje na awans do fazy play-off. Co istotne, te dwie ekipy już niedługo spotkają się właśnie na szczeblu tych rozgrywek.

Gra drużyny spod znaku Pingwina może bardzo martwić. W postawie Polaków widać bardzo mało pozytywów i ewidentny kryzys. Musimy liczyć, że uda im się go zażegnać przed nadchodzącymi turniejami na Malcie oraz w Tajlandii.

Team Kinguin 6:16 ALTERNATE aTTaX (de_nuke)