IzakTV

Strona główna » FaZe ogrywa Gambit w ćwierćfinale IEM Cologne! Astralis lepsze od Virtus.pro

FaZe ogrywa Gambit w ćwierćfinale IEM Cologne! Astralis lepsze od Virtus.pro

Autor: Krzysztof Sarna

Dopiero co rozpoczęliśmy fazę pucharową IEM Cologne, a już doświadczyliśmy niespodzianki. Najlepsza drużyna globu, Gambit Esports została wyeliminowana przez FaZe Clan. 

Czy ktoś się spodziewał takiego scenariusza? Poza zawodnikami i kibicami FaZe raczej mało kto. Jednak Gambit pokazało, że na LAN-ie, to już nie to samo, co online. Tym samym długa passa formacji z regionu CIS została przerwana.

Fazę pucharową IEM Cologne rozpoczęliśmy od wygranej Astralis z Virtus.pro. Czyżby był to powrót Duńczyków do dawnej formy? O tym zapewne powie nam półfinał. Co do samego spotkania, to to rozpoczęło się od triumfu formacji ze Skandynawii na Overpassie. Można jednak śmiało stwierdzić, że VP postraszyło, bo przegrywało 7:13 czy też 10:15, a doprowadziło do dogrywki. W niej jednak dziesiąta drużyna świata poszła po swoje i wygrała 19:16. Nic zatem dziwnego, że na Duście było jeszcze goręcej. To jednak Astralis przegrało lokację snajperów na własne życzenie, bo w pewnym momencie prowadziło 14:10 oraz 15:14, a w ostateczności przegrało 20:22. Inferno to jednak domena podopiecznych Danny’ego “zonica” Sørensena. Nie inaczej było w tych zawodach, bo ekipa z Danii grała koncertowo, triumfując przy tym 16:8. Peter “dupreeh” Rasmussen i jego kompani w półfinale zmierzą się z G2 Esports.

Drugi ćwierćfinał zawierał w sobie wszystko, czego potrzeba. FaZe pokonało Gambit, co stanowi wielką niespodziankę. Pojedynek premiowany półfinałem rozpoczął się od Ancienta wybranego przez 17. siłę globu. Po stronie terrorystów było jednak bardzo trudno, bo po piętnastu rundach to Gambit miało aż siedem oczek zaliczki (11:4). Olof “olofmeister” Kajbjer i spółka obudzili się w porę i wrócili do tego starcia, wygrywając je jednocześnie 16:13. Na Overpassie działo się najwięcej, bo formacja z regionu CIS wygrywała 15:10, ale FaZe poszło po dogrywkę. W niej jej jednak przegrało 20:22. O awansie do półfinału zadecydowało Inferno, na którym pierwsza drużyna świata nie zdołała za wiele zdziałać i przegrała 9:16. FaZe zagra w półfinale z Natus Vincere. 

Piątkowe wyniki IEM Cologne prezentują się następująco:

Virtus.pro 1:2 Astralis – Overpass 16:19, Dust2 22:20, Inferno 8:16

Gambit Esports 1:2 FaZe Clan – Ancient 13:16, Overpass 22:20, Inferno 9:16