FaZe pokonuje G2! Solidny występ NEO.

Autor: Kamil Kowala

Ekipa FaZe Clan, czyli nowy dom Filipa “NEO“ Kubskiego pokonała G2 2:0 w ramach ECS Season 7 Europe Week 5.

Batalia rozpoczęła się na wybranym przez europejski skład de_dust2. Od mocnego uderzenia zaczęli zawodnicy FaZe. Wygrana pistoletówka i trzy kolejne rundy na pewno dodały im pewności siebie, co przełożyło się na solidną grę w dalszej części ataku. NEO i ekipe z rytmu nie wybiły nawet wygrane przez rywali rundy force. Podopieczni Janko “YNk“ Paunovica pewnie zdobywali kolejne oczka, co pozwoliło im zakończyć pierwszą część mapy wynikiem 12:3.  Po przerwie obraz gry za bardzo się nie zmienił, a swoje trzy grosze do końcowego triumfu dołożył nasz rodak. Kubski dwukrotnie zdobył trzy zabójstwa, a jego drużyna zwyciężyła wynikiem 16:5.

Po przerwie gracze wrócili na serwer na mapie de_nuke, która była wyborem Francuzów. Nie od dziś wiadomo, że terytorium te faworyzuje stronę antyterrorystów. Nie inaczej było w tym przypadku. Mimo przegranej pistoletówki to NiKo i ekipa zaczęli gromadzić na swoje konto kolejne punkty i wyszli na prowadzenie. Zawodnicy G2 odpowiedzieli, ale tylko na chwilę, ponieważ od momentu, gdy mieli w garści wynik 4:3, do końca pierwszej połowy zdobyli już tylko jedno oczko. Po zmianie stron mogło się wydawać, że do końca spotkanie dociągnie europejska formacja. Jednak gdy do zdobycia zostały im zaledwie dwa punkty, coś się zacięło. Cztery rundy z rzędu wygrali ich przeciwnicy dowodzeni przez shoxa. Aczkolwiek wtedy dzięki wygranej w sytuacji 2v5 na eko i świetnych rundach od raina zwycięstwo przypieczętował europejski superteam.

Filip “NEO” Kubski zakończył rywalizację ze statystykami 28-25. Już w najbliższych dniach drużyna dowodzona przez Polaka zmierzy się ze zwycięzcą starcia Ninjas in Pyjamas kontra OpTic.

FaZe vs G2 – 2:0

• Dust2 – 16:5
  • Nuke – 16:11