FaZe przegrywa z OpTic. To koniec przygody NEO w ECS Season 7.

Autor: Kamil Kowala

FaZe Clan po, co by nie było wyrównanym spotkaniu, przegrał z ekipą OpTic Gaming. W drużynie widać już efekty pracy naszego rodaka, aczkolwiek dziś na Duńczyków to nie wystarczyło.

Wybór europejskiego superteamu padł na Vertigo. Decyzja ta mogła być dość zaskakująca, ponieważ nie mieliśmy jeszcze okazji oglądać ich na tym terytorium. Potwierdzeniem tego był początek spotkania w wykonaniu podopiecznych Janko “YNk“ Paunovica. Pierwszych osiem rund w defensywie przyniosły tylko jedną zwycięską, a co za tym idzie, od startu trzeba było gonić wynik. Ta sztuka wcale NEO i ekipie nie wyszła tak źle, ponieważ za sprawą między innymi fantastycznych czterech eliminacji od raina na obszarze bombowym A wyszli nawet na prowadzenie. Niestety, jedenaście rund to wszystko, na co było ich stać, natomiast Duńczycy w obronie z chwili na chwilę wyglądali coraz lepiej i zgarnęli mapę rywala.

Dokończyć dzieła zniszczenia duńska formacja chciała na Nuke’u. Pierwsza połowa przebiegała niezwykle dynamicznie. FaZe po stronie terrorystów było już widocznie lepsze niż w poprzednich występach na tej mapie. Widać było pewną wizję Kubskiego, kilka ładnych taktyk i przede wszystkim przeniesienie NiKo na pozycję lurkera. Efektem tego był deficyt jednej rundy do przerwy, co na standardy tego terytorium można nazwać dobrym rezultatem. Po zmianie stron to jednak OpTic pokazało, dlaczego zdecydowało się na taki i nie inny wybór i bez problemów, zdobywając rundę za rundą, wygrali spotkanie.

Filip “NEO“ Kubski zakończył spotkanie ze statystykami 31-39 i ratingiem 0.80, co było najgorszym wynikiem spośród wszystkich zawodników na serwerze.

FaZe Clan vs OpTic Gaming – 0:2

• Vertigo – 11:16
  • Nuke – 12:16