FaZe triumfuje na Intel Extreme Masters Sydney 2018!

Autor: Paweł Wilk
ESL

Stwierdzenie, że FaZe Clan nie jest w stanie wygrać finału, jest już nieaktualne. Europejska “super drużyna” pokonała Astralis w finale Intel Extreme Masters Sydney 2018!

O tym, że w decydującym spotkaniu na imprezie w Australii spotkały się dwie czołowe formacje CS:GO przekonaliśmy się na każdej z trzech map. Niedzielna rywalizacja zaczęła nam się na Cache’u. W pierwszej połowie rządzili gracze FaZe, którzy dość szybko wyrobili sobie przewagę kilku rund i prowadzili 10 do 5. Po zmianie stron Duńczycy odmienili swoją grę, co jeszcze bardziej wyrównało nam spotkanie i doprowadzili do dogrywki. Ta została wygrana 4:2 przez Finna ”karrigana” Andersena i spółkę.

Następnie przenieśliśmy się na Overpassa. Tym razem FaZe zaczęło po stronie broniącej, ale i tak nie miało to wielkiego znaczenia, ponieważ zawodnikom udało się znowu prowadzić 10 do 5. Krótka przerwa i zmiana ról dobrze podziałała na Astralis, które zaczęło odrabiać straty i przybliżać się do wygrania swojej mapy. Ostatecznie potrzebne były dogrywki. Pierwsza zakończyła się remisem, a druga trafiła na konto FaZe.

Lepszy początek Emil ”Magisk” Reif wraz z kolegami zanotowali na Trainie. Astralis odpłaciło się rywalowi agresją i dzięki temu po pierwszej połowie prowadziło aż 11 do 4. Słaby wynik nie wpłynął na srebrnych medalistów IEM Katowice 2018. Niko i spółka zaczęli gromadzić kolejne oczka i zbliżać się do przeciwnika. Zagubieni Duńczycy nie mieli pomysłu jak przełamać świetną obronę i szybko doczekaliśmy się wyniku 14:14. Dwa ostatnie oczka zgarnęli reprezentanci FaZe Clan, przypieczętowując zwycięstwo w Sydney.

FaZe Clan 3:0 Astralis

de_Cache – 19:17
de_Overpass – 22:20
de_Train – 16:14