IzakTV

Strona główna » FIFA 21 nadchodzi. Co zmieni się w najnowszej odsłonie?

FIFA 21 nadchodzi. Co zmieni się w najnowszej odsłonie?

Autor: Michał Maćkowski
EA

Kolejna edycja FIFY pojawi się tym razem na początku października. Najbardziej popularny symulator piłki nożnej ponownie zabierze nas na największe stadiony świata, a nowe usprawnienia powinny graczom jeszcze bardziej pozwolić cieszyć się z rozgrywki. 

Warto dodać, że gra trafiła już do przedsprzedaży i możecie ją zamówić na https://www.mediaexpert.pl/lp,fifa-21-premiera

Seria FIFA od 1994 wydawana jest co rok z nowymi usprawnieniami. Nie ma co ukrywać, że to właśnie seria od EA jest najbardziej znanym i lubianym symulatorem piłki nożnej na naszej ziemskiej planecie. Rok 2020 nie może być inny, więc już w październiku na półki sklepowe trafi FIFA 21.

FIFA 21 będzie dostępna w dwóch wersjach. Pierwsze wersja, czyli mistrzowska pozwoli wam rozpocząć wirtualne spotkania trzy dni przed premierą, czyli już szóstego października. Na dodatek do waszego wirtualnego klubu w trybie Ultimate Team trafi m.in. dwanaście rzadkich złotych paczek, które będą rozdawane po jednej tygodniowo.

Druga tańsza wersja, tak zwana standardowa umożliwi wam grę w oficjalny dzień premiery, czyli dziewiątego października. W niej czekają na was trzy rzadkie złote paczki, dwie karty zawodników na określony limit meczów oraz specjalne stroje i dekoracje stadionowe. Pamiętajcie jednak, że bonusy w wersji standardowej otrzymacie, tylko wtedy kiedy kupicie grę w przedsprzedaży.

Niezmienne komentatorskie duo 

Jak to FIFA to pewnie zastanawiacie się, kto usiądzie za mikrofonem i skomentuje nasze fantastyczne bramki i samobóje. Ponownie w polskiej wersji językowej usłyszymy duet Dariusza Szpakowskiego i Jacka Laskowskiego.

Nowa generacja konsol

FIFA 21 zostanie wydana na PC, PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Już pod koniec tego roku na światło dzienne mają wyjść konsole nowej generacji, czyli PS5 oraz Xbox Series X. Jednak gracze, którzy zastanawiają się, czy kupować grę na jeszcze aktualną generację konsol nie muszą się wahać. EA zapowiedziało, że każda osoba, która zakupi grę na PS4 lub Xbox One, a będzie chciała przesiąść się na nowszą konsole, otrzyma specjalną aktualizację, która pozwoli się jeszcze bardziej cieszyć z gry na nowym sprzęcie.

Ultimate Team

Jak zwykle, najbardziej interesującym dla graczy trybem będzie Ultimate Team, który na pewno otrzyma aktualizację składów. Nie ma co ukrywać, że EA z pewnością nadal będzie pilnowało sobie licencji na ligi oraz kluby, na które czyha oczywiście największy rywal FIFY, czyli PES. Dobrze wiemy przecież, że licencję na Juventus Turyn posiada w swojej kolekcji Konami, przez co w produkcji od EA zamiast prawdziwej nazwy białej damy widnieje Piemonte Calcio.

Dźwięk i tryb volta 

Jak co roku najnowsza odsłona FIFY otrzyma poprawki kosmetyczne takie jak: lepsze udźwiękowienie, nowsze modele zawodników oraz stadionów, czy wyczekiwany Ray Tracing. W FIFIE 21 powinny pojawić się także ulepszenia do trybu Volta, który zawitał do gry w jeszcze aktualnej edycji. Nowy tryb gracze przyjęli z wielkim entuzjazmem i miejmy nadzieję, że w tym roku tryb ulicznej piłki nożnej otrzyma poprawki i nowe możliwości.

Tryb kariery

Wielu sympatyków serii FIFA zadaje sobie pytanie, czy wreszcie EA zainteresowało się trybem kariery, który został niecom zaponiany. Co roku w karierze nie zmienia się praktycznie nic, oprócz aktualizacji składów. Miejmy nadzieję, że ten rok będzie przełomowy pod tym względem.

System VAR

Według najnowszych zapowiedzi w kolejnej odsłonie FIFY mamy doczekać się m.in. nowego ruchu zawodników, który został oparty na ich atrybutach. Natomiast wielu graczy zadaje sobie pytanie, czy EA postanowi wprowadzić do gry system VAR, który dodałby nieco świeżości. Pierwsze pogłoski wśród internetowej społeczności mówią, że EA faktycznie planuje dodanie VAR’u.

Zwiastun FIFY 21