IzakTV

Strona główna » FIFA 22 – co wiemy o grze do tej pory?

FIFA 22 – co wiemy o grze do tej pory?

Autor: Partner serwisu

Znamy już datę premiery nowej FIFY 2022! Jakie nowości dla graczy przygotowali programiści z Electronic Arts? Sprawdźmy!

Zbliża się premiera długo wyczekiwanej FIFY 2022! 

Każdego roku fani wirtualnej piłki nożnej oczekują nowej wersji popularnej FIFY. Ten sztandarowy produkt od firmy Electronic Arts od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Można napisać wręcz, że liczba nowych fanów gry przybywa z roku na rok. Ci z kolei, którzy raz zakupili FIFĘ, zostają z nią na kolejne sezony, powiększając grono tych, którzy – tak jak teraz — czekają na premierę nowej wersji tejże. FIFA 22 to oprócz zaktualizowanych składów również kilka nowości, na które ostrzą sobie zęby fani gry. Electronic Arts sprawnie zarządza promocją gry, dzięki czemu napięcie z nią związane rośnie i zbliża się do punktu wrzenia. Premiera zaplanowana została na 1 października, a to z kolei oznacza, że na pierwsze oficjalne mecze nie trzeba będzie już zbyt długo czekać.

Na jakie konsole stworzona jest gra? 

Jednym z najpopularniejszych pytań, które krąży wśród fanów serii, jest to, czy w grę będzie można grać na starszych modelach konsol aniżeli PlayStation 5. Na szczęście dla wielu zainteresowanych odpowiedź jest twierdząca. Twórcy zadbali o to, aby fajni, którzy nie posiadają jeszcze najnowszego modelu PlayStation, również mogli cieszyć się nowym wydaniem ich ulubionej gry. Uspokajamy więc: FIFA 22 PS4 również będzie w stanie przenieść Was w świat wirtualnej rywalizacji na zielonej murawie. Jedną z nowości gry będzie jednak współpraca konsoli z padem. Innymi słowy, wydarzenia z boiska będą odzwierciedlane nie tylko za pomocą dźwięku i obrazu, ale również przeniosą się na pada. W tym wypadku jednak o szczęściu mogą mówić C, którzy zdecydowali się na zmianę konsoli i zakup najnowszego PlayStation. Tak zwane “adaptacyjne triggery” to nowość, a ma ją tylko FIFA 22 PS5.

Tryb kariery, wirtualny klub oraz FUT 

Na szczęście dla wielu miłośników FIFY, to tyle jeżeli chodzi o różnice w konsoli PS4 i PS5. Na wszystkich, bez znaczenia na rodzaj posiadanego PlayStation, które obsługiwać będzie nową wersję FIFY, czekają znane i lubiane przez graczy tryby gry. Bardzo dobrze przyjęty w poprzednich wersjach tryb “wirtualnego klubu” doczekał się pewnej aktualizacji. W FIFIE 2022 kierując swoim zawodnikiem, będziemy mieli możliwość na współpracę z innymi graczami w trybie online. Cieszący się największym zainteresowaniem tryb FUT również doczekał się pewnej zmiany. Na tych, którzy poświęcą swój czas na bycie menadżerem własnego klubu, czekać będą tak zwani “bohaterowie FUT, czyli lista graczy, którzy zostali wyróżnieni przez twórców FIFY w poprzednich wersjach tej produkcji.

Zmiany w “silniku gry” 

Na każdego, bez znaczenia czy w nową FIFĘ grać będzie na konsolach PlayStation lub wybierze wersję FIFA 22 PC, czekają zmiany w silniku gry. Przede wszystkim twórcy zwrócili uwagę i co najważniejsze dokonali istotnych zmian w zachowaniu piłki, która napotka na swojej drodze przeszkodę w postaci zawodnika. Wielu graczy uskarżało się, że ten element wymaga poprawy, gdyż wspomniana piłka, odbijając się od stojących na boisku zawodników, robiła to w sposób nienaturalny i trudny do przewidzenia. Programiści FIFY wzięli się również za obrońców oraz bramkarza, którzy — dzięki sztucznej inteligencji, inaczej niż w poprzednich wersjach — mają wykazywać się nie tylko większym zaangażowaniem w grze bez piłki, ale mają to robić w sposób przemyślany.