IzakTV

Strona główna » FIFA 22: Jerzy Dudek bohaterem FUT

FIFA 22: Jerzy Dudek bohaterem FUT

Autor: Krzysztof Sarna

FIFA 22 zbliża się do nas nieustannie. W ostatnim czasie słyszymy sporo informacji na temat innowacji, jakie chcą wprowadzić deweloperzy do najnowszej edycji gry piłkarskiej. Teraz jednak na pewno ucieszy się cała Polska. To wszystko za sprawą tego, że Jerzy Dudek ma pojawić się jako Bohater FUT!

Dokładnie wczoraj o godzinie 15:00 EA Sports Polska poinformowała, że Jerzy Dudek dołączył do grona Bohaterów FUT w FIFIE 22. Bezsprzecznie każdego cieszy ta wiadomość. Od Polaków aż po kibiców Liverpoolu! 

Mimo że ta decyzja wszystkich nas cieszy, to jednak trzeba stwierdzić, że tak po prostu musiało być. 48-letni bramkarz wywodzący się z Rybnika jest bardzo utytułowanym zawodnikiem. W swojej karierze bronił przecież barwy Feyenoord, FC Liverpoolu oraz Realu Madryt. To jednak z tym drugim klubem zapisał się w historii i zapewne przeżywał najlepsze chwile. Nie musimy się zagłębiać w historię. Wystarczy tylko przytoczyć finałowe spotkanie pomiędzy AC Milanem, a właśnie Liverpoolem z 2005 roku, kiedy to Dudek stał na bramce. Do 53. minuty to właśnie klub z Włoch prowadził 3:0, ale kilka minut później na tablicy wyników ukazał się remis.  

W późniejszej fazie gry kluczowa okazała się gra Polaka. Starcie to mogło zakończyć się już w dogrywce, ale dobra dyspozycja Dudka pozwoliła na grę w rzutach karnych. A te gwoli ścisłości należały już do Rodaka, który popisał się słynnym “Dudek dance”. Bramkarz Liverpoolu obronił trzy rzuty karne i tym samym zapewnił angielskiemu klubowi puchar Ligi Mistrzów UEFA.

Bohaterowie FUT natomiast to specjalne karty, które mają za zadanie honorować zawodników za świetne wyczyny na boisku, o których pamięta cały futbolowy świat – tak jak właśnie Jerzego Dudka. Karty te będą miały zielone zgranie nie tylko z zawodnikami tej samej narodowości, ale także tej samej ligi.

Przypomnijmy, że FIFA 22 zadebiutuje 1 października tego roku. Zagrać w ten tytuł będziemy mogli prawie że wszędzie. Poza PC “poklikamy” też na PlayStation4, PlayStation5, Xbox One, Xbox Series X/S, czy na Google Stadia.