Finał LOOT.BET Season 4 nie dla Aristocracy

Aristocracy nie zdołało pokonać HAVU w meczu o awans do finału czwartego sezonu LOOT.BET. Drużyna TaZa uległa Finom 0:2. Tym samym Polacy zajęli trzecie miejsce i wygrali 3 tysiące dolarów.

Mecz rozpoczął się od Dusta2, wybranego przez HAVU. Finowie od samego początku udowodnili, że świetnie czują się na tej mapie i już po kilkunastu minutach prowadzili 7:1. Arcy w pierwszej połowie potrafiło ugrać zaledwie pięć rund po stronie CT. Po krótkiej przerwie druga pistoletówka również wpadła na konto HAVU, które nieuchronnie zmierzało po zwycięstwo na DD2. Polacy jednak przy wyniku 5:12 rozpoczęli imponujący come-back. HAVU sporo ryzykowało i nie decydowało się na rozegranie rundy eco, która pozwoliłaby zebrać im odpowiednie środki na grę. Wysoka forma Jacka “MINISE” Jeziaka pozwoliła Polakom nawet na wyjście na prowadzenie 13:12! W 26. rundzie Finowie byli już jednak uzbrojeni po zęby i bardzo dobrze bronili bombsite’ów, nie pozwalając Polakom na podłożenie bomby do końca spotkania. Ostatecznie HAVU zwyciężyło 16:13. MINISE – najlepszy zawodnik Arcy –  rozgrywał całkiem udane spotkanie, często zdobywając entry-kille. W pojedynku snajperów musiał ustąpić jednak Lassenowi “ZOREE” Uronenowi, który grał fenomenalnie i zakończył mecz z bilansem 30-13. Warto dodać, że aż 24 fragi pochodziły właśnie z AWP.

Na Nuke’u Polacy zaprezentowali w końcu dobre rundy pistoletowe. Niestety, nawet to nie pozwoliło zawodnikom Arcy wygrać pierwszej połowy, w której byli antyterrorystami. HAVU, a przede wszystkim ponownie ZOREE, prezentowało się świetnie w ataku, a ich forma przełożyła się na osiem zdobytych punktów. Po zmianie stron Polacy wygrali ponownie pistoletówkę i aż cztery kolejne rundy, dzięki czemu nadzieja na dobry wynik wciąż żyła wśród fanów Arcy. W 21. rundzie doszło jednak do załamania się formy graczy znad Wisły, którzy nie potrafili sobie poradzić z bardzo szczelną obroną rywala. HAVU wygrywało punkt za punktem, a główną rolę w tym spotkaniu odegrał ZOREE, który zakończył mecz z bilansem 31-13! Fin był niemal w 100% zależny od wyposażenia, bowiem tylko jednego fraga zdobył nie z AWP. Ze snajperką w rękach był jednak bezlitosny, przede wszystkim dla MINISE’a, który w pojedynkach snajperskich niemal zawsze przegrywał. Ostatecznie Arcy musiało uznać wyższość rywala i zajmuje tylko trzecie miejsce w 4. sezonie LOOT.BET. Wynik może rozczarować, bo Polacy do wczoraj wygrali wszystkie spotkania w tych rozgrywkach. W końcowej fazie doszło jednak do sporego załamania formy.

Aristocracy 0:2 HAVU – Dust2 13:16, Nuke 12:16