TYLOO i GAMBIT meldują się w finale ROG MASTERS

Autor: Michał Maćkowski

Poznaliśmy finalistów turnieju Rog Masters, którzy powalczą o puchar i 117 500$. W finale TyLoo stanie przeciwko Gambit dla, których to będzie pierwszy finał rozgrywek po odejściu Danylo “Zeus” Teslenko do NaVi.

TyLoo vs Grayhound (2:1)

Grayhound wybrało Overpass (11:16)

TyLoo wybrało Cobblestone (16:14)

Inferno pozostało (16:11)

Pierwszy ćwierćfinał był bardzo wyrównany, co pokazuje nam sam wynik. Zespół Grayhound jako czarny koń turnieju od początku meczu pokazywał, że nie znalazł się tutaj przypadkiem. W fazie grupowej pokonali Vega Squadron oraz TyLoo, zajmując pierwsze miejsce w grupie, które dawało automatyczny awans do ćwierćfinału. Zawodnicy chińskiej formacji po przegranym meczu w grupie wyciągnęło wnioski, rewanżując się w najważniejszym momencie turnieju. Na ten moment jest to największe osiągnięcie australijskiej drużyny, jeżeli chodzi o scenę międzynarodową. Należy dodać, że najlepszym zawodnikiem meczu okazał się Vladyslav “bondik” Nechyporchukm, zawodnik TyLoo, którego rating wynosił 1,44.

Gambit vs Veqa Squadron (2:1)

Gambit wybrało Overpass (10:16)

Veqa Squadron wybrało Mirage (16:12)

Cache  pozostało (16:1)

Gambit jako faworyt tego turnieju pokonał rosyjskie Veqa Squadron z totalną dominacją na ostatniej mapie. Ekipa Abay “HObbit” Khasenov zalicza największe osiągnięcie odkąd musieli dodać do swojego składu Bektiyar “fitch” Bahytov. Należy dodać, że Gambit wygrało swoją grupę poprzez lepszy bilans rund awansując automatycznie do ćwierćfinału.

Finał turnieju odbędzie się już jutro o godzinne 3:00 polskiego czasu w systemie BO5.