IzakTV

Strona główna » Finały Mistrzostw Polski w Heroes III już w ten weekend!

Finały Mistrzostw Polski w Heroes III już w ten weekend!

Autor: Marcin Skrętkowicz

W tym roku odbywa się druga edycja polskiego turnieju w Heroes III. W połowie marca 2019 roku ruszyły zapisy, które podobnie jak w 2018 były w pełni darmowe. Druga edycja pobiła ustanowiony wcześniej rekord (529), ponieważ odnotowano ponad TYSIĄC zgłoszeń. Rozgrywki rozpoczęły się pod koniec marca.

Mistrzostwa Polski Heroes of Might and Magic III to jak dotąd największe wydarzenie krajowej sceny tej gry. Rozmach pierwszej edycji turnieju przerósł oczekiwania stawiane nawet przez największych entuzjastów: chęć udziału wyraziło ponad 500 osób. Rywalizacji towarzyszyło ogromne zainteresowanie mediów, społeczności oraz autorów gry – Paul Anthony Romero, znany niemal wszystkim fanom sagi Might and Magic kompozytor muzyki, osobiście zagrzewał do walki uczestników, nagrywając dla nich krótkie filmy z pozdrowieniami.

Nasza ukochana gra po raz pierwszy pojawiła się w mainstreamie gamingu i kultury mediów popularnych. Mistrzostwa zwieńczone finałem na żywo w profesjonalnym studio pokazały, że Heroes III niemal 20 lat po premierze jest grą kompetytywną, widowiskową i sprawiającą wiele frajdy zarówno graczom, jak i widzom. Warto też wspomnieć, że Mistrzostwa Polski to inicjatywa, która narodziła się w umysłach fanów niemal 20 lat po premierze ich ulubionej gry. Marzeniem tych fanów jest wyniesienie Heroes III do rangi profesjonalnego esportu. Dzięki partnerom są w stanie zagwarantować, aż dwie transmisje ze studia telewizyjnego oraz nagrody pieniężne.

Podczas turnieju gracze korzystają z kompletnej wersji Heroes III (ze wszystkimi dodatkami) oraz fanowskiej modyfikacji Horn of the Abyss, która wprowadza sporo nowej zawartości, łata bugi i bardzo usprawnia grę w trybie multiplayer (dzięki lobby online). Rozgrywki trwają od 29 marca, czyli nieco ponad 3 miesiące.

Finały 2019:

  • Mecz o 3 miejsce – 13 lipca o 16:00;
  • Wielki finał – 14 lipca o 16:00;
  • Miejsce finałów: Nervarien Studio w Krakowie;
  • Transmisja odbędzie się na platformie Twitch na kanale “nvidiageforcepl“.
  • Host: Fryderyk „Veggie” Kozioł;
  • Komentatorzy: LivingAnarchy (organizator) oraz Lech [PS] (aktualny wicemistrz Polski).

Pula nagród:
III miejsce – 500 złotych, tematyczna biżuteria;
II miejsce – 1500 złotych, tematyczna biżuteria, słuchawki od Predator Gaming;
I miejsce – 3000 złotych, tematyczna biżuteria, monitor od Predator Gaming, obraz na płótnie, grawerowana szklana statuetka.

Wciąż nierozstrzygnięty jest półfinał: Jelen117 vs. Dawidu91 (dokończony zostanie w czwartek, 11 lipca, wtedy poznamy dokładny skład finałów). Na ten moment jest to:

Uczestnicy Meczu o III miejsce:
Jelen117 ALBO Dawidu91 vs. Majestatyczny

Uczestnicy Wielkiego Finału:
Jelen117 ALBO Dawidu91 vs. Tyranuxus