IzakTV

Strona główna » FLASHPOINT 2: Faworyci zawiedli, nowe Cloud9 z nieudanym debiutem!

FLASHPOINT 2: Faworyci zawiedli, nowe Cloud9 z nieudanym debiutem!

Autor: Marcin Kapusta

Wczorajsze wyniki spotkań w ramach drugiego sezonu Flashpointa zaskoczyły wszystkich. Cloud9 przegrało z Virtus.pro w debiucie, Gen.G z dwoma zmiennikami zwyciężyło z OG Esports!

Fani musieli długo czekać na pierwsze potyczki nowego składu Cloud9. “Colosus” miał okazać się czarnym koniem tego turnieju, lecz w swoim debiucie ekipa Patricka “es3taga” Hansena uległa Virtus.pro. Zapowiadało się ciekawie, ponieważ w rundzie pistoletowej na Inferno ALEX zanożował swojego przeciwnika. Później wschodnioeuropejska drużyna wyszła na prowadzenie i zdominowała pierwszą połowę wynikiem 12:3. Reszta była już czystą formalnością. “Niedźwiedzie” zabezpieczyły Inferno w stosunku 16 do 5. Drugą mapą został Overpass, który był wyborem Cloud9. Ponownie lepiej pokazali się podopieczni Dastana “dastana” Akbayeva, którzy pewnym krokiem wyszli na prowadzenie. Po zakończeniu pierwszej połowy na tabeli widniał rezultat 10:5 dla VP. Po zmianie stron lepiej prezentowali się wychowankowie Aleksandara “kassada” Trifunovića, którzy dogonili swoich rywali. Ostatnie rundy wpadły jednak na konto Virtus.pro, które zwyciężyło Overpassa wynikiem 16:14. Najlepszym graczem po stronie “Chmurek” okazał się William “mezii” Merriman, który przez wielu był na początku skreślany.

W drugim meczu OG Esports Mateusza “mantuu” Wilczewskiego mierzyło się z Gen.G Esports, które ma ogromne problemy kadrowe. Na czas Flashpointa zmiennikami amerykańskiej formacji zostali Richard ‘Xizt’ Landström oraz Rasmus “kreaz” Johansson, którzy weszli w buty s0ma i dapsa. Batalia rozpoczęła się od Traina, na którym doskonale pokazywało się Gen.G. Zespół BnTeTa pierwszą połowę zakończył wynikiem 12:3, a po zmianie stron dopełnił formalności i wygrał 16:5. Dobra predyspozycja kreaza i koosty na Duście 2 sprawiła, że niżej notowana piątka przejęła kontrolę i zakończyła pierwszą część mapy w stosunku 10 do 5. W drugiej połowie pojedynek stał się bardzo zacięty, a obie ekipy szły łeb w łeb. OG miało jednak za wielkie straty, by je nadrobić, a Gen.G zabezpieczyło Dusta 2 wynikiem 16:10.

DrużynaWynikDrużyna
🇰🇿 Virtus.pro20 (Inferno 16:5, Overpass 16:14)Cloud9 🇪🇺
🇺🇸 Gen.G Esports20 (Train 16:5, Dust II 16:10)OG Esports 🇪🇺