IzakTV

Strona główna » FLASHPOINT 3: Fnatic i OG Esports za burtą turnieju!

FLASHPOINT 3: Fnatic i OG Esports za burtą turnieju!

Autor: Marcin Kapusta

Fnatic i OG Esports to pierwsze drużyny, które pożegnały się z trzecim sezonem FLASHPOINTA. Już dzisiaj na serwerze zamelduje się m.in. Ninjas in Pyjamas!

Zawodnicy Vitality i compLexity Gaming zdołali utrzymać się w turnieju. W pierwszej rundzie dolnej drabinki wyeliminowali odpowiednio OG Mateusza “mantuu” Wilczewskiego oraz Fnatic, które ostatnimi czasy prezentuje się tragicznie. Oba zespoły za zajęcie 13/16. miejsca w klasyfikacji końcowej zgarnęły po 250 punktów RMR.

Dużo gramy przeciwko graczom Fnatic, a w zeszłym roku bardzo się z nimi męczyliśmy w kilku meczach. Czuję jednak, że wtedy byli bardziej zgrani indywidualnie, a ostatnio w ich grze widać, że nie zmieniają taktyk oraz ustawień” – powiedział prowadzący Juggernauta, Benjamin “blameF” Bremer w pomeczowym wywiadzie. “Nie byliśmy naprawdę wystarczająco skoncentrowani i mecz na DBL Poney był okropny, jeden z najgorszych, jaki rozegrałem w barwach Vitality. Poprosiłem tylko moich zawodników, aby grali i nie myśleli przedwcześnie o wyniku. Dzisiaj było znacznie lepiej” – przyznał z kolei IGL francuskiej formacji, Dan “apEX” Madesclaire.

Ekipa Mathieu “ZywOo” Herbauta w drugiej rundzie dolnej drabinki podejmie przegranego pojedynku Anonymo Esports vs FunPlus Phoenix, natomiast reprezentanci compLexity powalczą o przetrwanie z Heroic lub G2 Esports. Obydwa mecze zaplanowane są na 20 kwietnia.

Wyniki piątego dnia zmagań w trzeciej odsłonie FLASHPOINTA prezentują się następująco:

DrużynaWynik (mapa)Drużyna
🇫🇷 Team Vitality20 (Dust II 16:7, Inferno 16:13)OG Esports 🇪🇺
🇪🇺 compLexity20 (Mirage 16:12, Inferno 16:10)Fnatic 🇸🇪

Dziś w akcji zobaczymy FaZe Clan, Sprout, NiP oraz HYENAS. O 18:00 formacja prowadzona przez Finna “karrigana” Andersena podejmie aktualnych mistrzów Niemiec, natomiast trzy godziny będziemy świadkami skandynawskich derbów. Ninjas in Pyjamas Nicolaia “dev1ce’a” Reedtza stawi czoło ekipie Markusa “Kjaerbyego” Kjaerbyego, grającej pod roboczą nazwą HYENAS.