Fnatic z awansem do półfinału ESL Pro League!

Autor: Aleksandra Hejna

Dobiegł końca pierwszy ćwierćfinał, w którym udział wzięły ekipy fnatic oraz OpTic. Wynikiem 2:1 wygrała drużyna ze Szwecji, która w półfinale zmierzy się z FaZe. Tym samym Szwedzi pozostają w walce o tytuł szóstego sezonu ESL Pro League, a także o wygraną w wysokości 225 000$!

fnatic 2:1 OpTic

OpTic 16:14 fnatic [de_inferno]

Spotkanie rozpoczęło się na mapie de_inferno, którą wybrali gracze fnatic. Po stronie atakującej widać było iż Szwedzi mają pomysł na grę. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 9:6 dla zespołu ze Szwecji. Po zmianie stron, świetnie grający Emil “Magisk” Reif dał graczom OpTic szansę na odwrócenie rezultatu i doprowadzenie do zwycięstwa. Tym samym europejskiej formacji udało się minimalnie wygrać z fnatic wynikiem 16:14, co mogło ich wprawić w lepsze nastroje przed drugą mapą – de_train, która była ich wyborem.

fnatic 16:10 OpTiC [de_train]

Po tak dobrym starcie w wykonaniu OpTic i zwycięstwie na mapie rywala mogliśmy się spodziewać, iż gracze fnatic będą starali się powrócić do spotkania i doprowadzić do mapy decydującej. Tak też się stało, bo Szwedzi od samego początku zdominowali swoich rywali wygrywając pierwszą połowę spotkania aż 11:4 po stronie broniącej. Po zmianie stron gracze OpTic starali się nawiązać walkę, ale doświadczenie szwedzkich zawodników nie pozwoliło im na to. Rewelacyjna forma na mapie de_train w wykonaniu Freddiego “KRIMZa” Johanssona oraz Robina “flushy” Rönnquist poprowadziła zespół fnatic do zwycięstwa 16:10. W samym spotkaniu mieliśmy remis 1:1 i czekaliśmy na decydującą mapę – de_mirage.

fnatic 16:14 OpTic [de_mirage]

Od samego początku dało się zauważyć, że żadna z drużyn nie chce popełnić błędu, a także nie chce dać rywalowi szansy na przewagę. Dopiero w końcówce pierwszej połowy gracze OpTic zdecydowali się na odważniejszą grę po stronie broniącej, co przyniosło im wspaniałe rezultaty w postaci zwycięstwa 9:6. Po zmianie stron to fnatic w niezłym stylu rozgrywało kolejne rundy nie oddając przy tym żadnej aż do rezultatu 13:9 dla Szwedów. Wtedy do gry powrócili gracze europejskiej formacji, którzy starając się odwrócić losy spotkania ostatecznie polegli przegrywając 16:14 i tym samym odpadając z turnieju.

Aktualnie na kanale ESL Polska będzie komentowany drugi ćwierćfinał pomiędzy Misfits a HellRaisers.

W sobotę natomiast czekają Nas półfinały, a w niedzielę wielki finał. Harmonogram prezentuje się następująco:

09.12.2017, godzina 16:00 FaZe vs fnatic  [BO3]

09.12.2017, godzina 19:50 SK Gaming vs Misfits/HellRaisers [BO3]

FINAŁ [BO5] – 10.12.2017, godzina 16:00