Fnatic odsyła NRG do domu. Szwedzi w wielkim finale IEM Sydney 2019!

Autor: Krystian Terpiński

Wiemy już kto powalczy o prestiżowe trofeum IEM Sydney. Fnatic pokonało NRG i zmierzy się w ostatecznym starciu z Teamem Liquid.

Akcja rozpoczęła się na wybranej przez szwedzką piątkę mapie de_inferno. Jesper “JW” Wecksell i jego koledzy zaliczyli udany start, szybko wychodząc na prowadzenie wynikiem 3-0. Późniejszy etap rozgrywki to permanentna wymiana ciosów, która zaowocowała prawie, że remisowym wynikiem na półmetku spotkania. Po zmianie stron reprezentanci Fnatic zaprezentowali solidną i pewną defensywę, która okazała się wyjątkowo efektywna. Mimo niewielkich przebłysków w grze NRG, reprezentanci amerykańskiej organizacji nie odnaleźli złotego środka na dogonienie Szwedów i w końcowym rozrachunku opuścili serwer z deficytem pięciu rund.

Po krótkiej przerwie przenieśliśmy się na mapę de_train. Szczególnie ekscytującą częścią tego pojedynku była pierwsza połowa, w której to raz po raz mogliśmy oglądać zawodników NRG wygrywających sytuacje clutchowe. Dzięki inteligentnym zagraniom i sporej dawce świetnego wyczucia, podopieczni Cheta “ImAPeta” Singha zdołali wysunąć się na prowadzenie po jeszcze teoretycznie cięższej stronie. Zmiana połów nie przyniosła niczego niespodziewanego, a Tarik “tarik” Celik i jego koledzy bezlitośnie wykończyli bezradne Fnatic. Tablica wyników pokazała wynik 16-8 i mogliśmy szykować się na ostatnią mapę, Mirage’a.

Po niezwykle udanej drugiej mapie, dla NRG nadeszły ciężkie czasy na decydującej arenie. Fnatic zaprezentowało absolutnie doskonałą kontrolę mapy, która w dużym stopniu przyczyniła się do szybkiego wyjścia na pięć punktów przewagi. Przez moment wydawało się, że amerykańska formacja rozpoczęła powrót na właściwe tory, jednak Richard “Xizt” Landström i spółka kontynuowali swoje czary i pewnie wygrali pierwszą połowę wynikiem 10-5. Szwedzi nie zwolnili tempa również po stronie atakującej i pomimo heroicznej próby powrotu w wykonaniu NRG to reprezentanci Fnatic mogli cieszyć się z końcowego triumfu.

Już jutro będziemy świadkami spotkania finałowego w ramach IEM Sydney 2019. Starcie Team Liquid z Fnatic możecie oglądać na oficjalnym kanale ESL, lub w języku polskim w tym miejscu.