Fnatic w półfinale IEM Katowice 2020!

Autor: Piotr Ossowski
fnatic

To było bardzo emocjonujące widowisko. Mecz, w którym fnatic podejmowało 100 Thieves obfitował w emocje. Ostatecznie triumf odniosło fnatic, które pokonało swoich rywali zza oceanu 2:0!

Szwedzkie fnatic od początku było stawiane w roli zdecydowanego faworyta tego spotkania. Bukmacherzy nie wyobrażali sobie inne scenariusza niż zwycięstwo ekipy ze Skandynawii. Mecz jednak pokazał, że wynik mógł być nawet odwrotny.

Pierwszą mapą tego pojedynku było inferno, które zostało wybrane przez drużynę 100 Thieves. Większość spotkania należało do fnatic. Wszystko toczyło się zgodnie z planem Szwedów. Ci świetnie prezentowali się szczególnie w defensywie. Legendarna drużyna fnatic wypracowała sobie nawet przewagę 14:6. Rywale zdołali jednak bardzo dzielnie zawalczyć. Pomimo pozycji underdoga nowozelandzka ekipa zdołała doprowadzić do dogrywki! Faworyt tego spotkania musiał być zaskoczony. Szwedzi jednak pokazali swoje doświadczenie w dogrywce. Tam już fnatic wzięło się w garść i wykończyło mecz wynikiem 19:16.

Drugą mapą tego wyrównanego pojedynku okazał się Mirage. Tam od początku przewagę mieli 100 Thieves. To oni dyktowali warunki tego spotkania. Udało im się nawet wypracować sporą przewagę ustanawiając wynik 12:7. Wtedy jednak nastąpiła przełomowa dla tego spotkania runda. Fnatic grające z samymi pistoletami zdołało wygrać rundę, która zniszczyła ekonomię rywali. Szwedzi wyrównali spotkanie. Później to znowu Nowozelandczycy odjechali swoim przeciwnikom zapewniając sobie dogrywkę. Fnatic nie dało jednak za wygraną i zdołało ostatecznie dogonić swoich rywali. Mieliśmy dogrywkę. Tutaj znowu doświadczeniem i skutecznością wykazała się skandynawska ekipa. Szwedzi wygrali 19:16, a przepięknym clutch’em w ostatniej rundzie wykazał się najlepszy zawodnik tego meczu KRIMZ.

Za 100 Thieves bardzo dobry turniej. Dojście do ćwierćfinału i gra w Spodku można zdecydowanie uznać za ich sukces. Przed fnatic natomiast czeka pojedynek z niesamowitym G2. Ten mecz odbędzie się już jutro o 15.

Fnatic 2:0 100 Thieves

(Inferno 19:16, Mirage 19:16)