IzakTV

Strona główna » Fortnite Mobile – 60 klatek, personalizacja interfejsu i inne!

Fortnite Mobile – 60 klatek, personalizacja interfejsu i inne!

Autor: Marcin Skrętkowicz
Fortnite

Deweloperzy przygotowują wiele ważnych funkcji i aktualizacji do Fortnite na telefonach. Tu znajdziecie najświeższe wiadomości o aktualnej pracy twórców gry!

PERSONALIZOWANY INTERFEJS

Deweloperzy chcą dać nam więcej swobody w dostosowaniu interfejsu, a ważnym jej elementem jest możliwość decyzji, które elementy mają być aktywne bądź ukryte w danym momencie. Do większości elementów dodana została możliwość ustawienia widoczności, a także ustawienie według siatki. Każdy element ma trzy stany, odpowiadające trzem trybom gry (budowie, edycji i walce).

STEROWANIE

Producenci zajęli się wieloma elementami interfejsu, by zwiększyć komfort gry. Sporo drobnych szczegółów ma duży wpływ na użyteczność interfejsu – np. przeciąganie pól budowy może zasłonić inne przyciski, a przycisk drewna spowodować wyłączenie automatycznego biegu. Przywrócili możliwość budowy za pomocą paska szybkiego dostępu, którą wcześniej wyłączyli, gdyż przeszkadzała niektórym z doświadczonych budowniczych.

60 klatek/sek.

W najbliższej przyszłości wprowadzona zostanie opcja gry w 60 klatkach/sek. na części najszybszych urządzeń. Na razie nadal testowane są te urządzenia, by upewnić się, czy są one w stanie pracować z wymaganą wydajnością przez kilka gier pod rząd, nie przegrzewając się. Dzięki temu będziemy mogli grać w lepszej jakości i nagrywać w niej swoje zagrywki, by potem pokazać je znajomym.

WYDAJNOŚĆ/KOMPATYBILNOŚĆ GRY

W najbliższej przyszłości programiści planują poprawić jakość gry na Androidzie 7 i innych, starszych systemach operacyjnych. Rozwiązali już kilka kwestii, co znacznie poprawiło wydajność. Pracują również nad optymalizacją na większą skalę w celu zmniejszenia ilości pamięci, jakiej wymaga Fortnite. Powinno to zapewnić bardziej konsekwentną płynność podczas dłuższej gry. Jeśli chodzi o urządzenia z systemem iOS, zmieniany jest sposób działania pamięci podręcznej shadera, co zmniejszy zużycie i obciążenie pamięci.

ROZMIAR PLIKÓW INSTALACYJNYCH I PRZEBIEG PROCESU AKTUALIZACJI

Fortnite to żyjąca gra, w której co tydzień dochodzą nowe treści, tryby okresowe i elementy kosmetyczne, więc pobieranie nowych plików jest koniecznością przy każdej aktualizacji. Przez cały czas pracują nad zmniejszeniem rozmiaru aktualizacji i dokonali w tej kwestii kilkanaście postępów, co zaowocuje zmniejszeniem pobieranych plików w przyszłości.