IzakTV

Strona główna » Fortnite – schemat bojowy pro, nowy darmowy skin, usunięte pakiety oraz…

Fortnite – schemat bojowy pro, nowy darmowy skin, usunięte pakiety oraz…

Autor: Marcin Skrętkowicz

Fortnite to obecnie jedna z najpopularniejszych gier. Ciągle słyszymy o zmianach, nowościach i kontrowersjach. Dziś poznamy nowy darmowy skin do trybu Battle Royale, schemat bojowy pro dla ratowania świata oraz usunięte pakiety fundatora.

Schemat bojowy pro:

Do tej chwili na konsolach sterowanie w Battle Royale, a PVE znacząco się różniło. Związku z tym postanowiono, że do trybu Ratowania Świata zawita ten sam schemat co w trybie BR. Jedną z głównych cech schematu Bojowego Pro jest możliwość przełączania broni oraz elementów budynków przy pomocy bumperów.

W trybie Ratowanie Świata standardowe sterowanie wymaga od gracza oderwania palców od drążka celowania, by móc nacisnąć guzik Y lub trójkąt i zmienić broń lub typ budowli. Od teraz, dzięki Bojowemu Pro i temu, że gracze z niego korzystający nie muszą tracić kontroli nad drążkami ani na chwilę, w kampanii PvE będzie można pozostawać w centrum walki bez przerwy – i w tym samym czasie wybierać to, z czego się będzie za moment korzystać.

Kolejnym punktem ważnym dla graczy jest możliwość używania zdolności bohaterów w trakcie walki. Na przykład dla Ninjów bardzo istotne jest, by podczas starć mogli korzystać z Shurikenów i Smoczego Cięcia. Aby ułatwić korzystanie z nich, dało się je aktywować przy użyciu jednego z bumperów w połączeniu z drugim lub z którymś ze spustów. Te trzy możliwości dawały proste kombinacje, nie wymagające od graczy używania bumpera i spustu przy pomocy tej samej dłoni. Możecie użyć bumpera i przytrzymać go, zanim skorzystacie z przycisku po drugiej stronie. Całość nie powinna więc sprawiać problemów czy skutkować przypadkowym przełączeniem broni, przybliżaniem lub strzelaniem.

Kolejnym małym ułatwieniem, które przynosi nowy schemat, jest możliwość naciśnięcia Y lub trójkąt w każdym trybie, aby przełączyć się na zbierak bez konieczności przytrzymywania przycisku. Jeżeli wciśniecie Y lub trójkąt ponownie, powrócicie do ostatnio używanej przez was broni, co pozwala na szybki powrót do walki.

By skorzystać z nowego schematu Bojowy Pro, wybierzcie kampanię Ratowanie Świata, udajcie się do menu Ustawień i kliknijcie zakładkę Sterowanie. Tam możecie przełączyć schemat kontrolera na Bojowy Pro, by zobaczyć, jak się sprawuje w akcji.

Kolejny skin w ofercie Twitch Prime:

Jakiś czas temu pisaliśmy o darmowych skinach, które znajdują się w usłudze Twitch Prime. Do tej pory za aktywowanie usługi otrzymywaliśmy cztery skiny. Oczywiście były to skiny postaci, plecak oraz lotnię. W chwili obecnej otrzymamy również specjalny unikatowy kilof.

Aby otrzymać skin przejrzyjcie ten wpis: Twitch Prime w Fortnite.

Wycofane pakiety fundatora dla trybu Ratowania Świata:

Zauważyliście, że z sklepu w grze jak i oficjalnej strony zniknęły dwa pakiety fundatora? Niestety nie ma to nic wspólnego z długo wyczekiwanym darmowym trybem Ratowania Świata. Producenci gry podjęli taką decyzję przez “włamywaczy”. Ostatnimi czasy gra boryka się z coraz większą liczbą naruszeń prywatnych kont użytkowników. Przyczyną są darmowe klucze dla znajomych w pakietach Fundatora.

W związku z powyższym wycofano wersje pakietów, które zawierały darmowe klucze. Był to pakiet w edycji limitowanej, który kosztował około 500 zł i zawierał w sobie dwa klucze dla znajomych oraz pakiet Super Deluxe, który kosztował 300 zł i zawierał jeden klucz. Nadal możemy kupić wersję standardową oraz deluxe.

Na ten moment nie ma informacji czy wycofane pakiety powrócą do gry.