IzakTV

Strona główna » Fortnite zagości na PGA 2018!

Fortnite zagości na PGA 2018!

Autor: Marcin Skrętkowicz
PGA

Fortnite po raz pierwszy zagości na targach PGA – Poznań Game Arena. Fanów gier, którzy przybędą na targi czeka mnóstwo atrakcji z hitem od Epic Games.

Na targach, które odbędą się w dniach 12-14 października 2018 roku organizatorzy spodziewają się aż 70 tysięcy odwiedzających, co czyni z nich jedną z największych, cyklicznych imprez gamingowych, jakie odbywają w naszym kraju.

W tym roku mnóstwo atrakcji postara się zapewnić odwiedzającym firma Epic Games, wydawca i deweloper najpopularniejszej gry battle royale na Świecie – Fortnite (ponad 125 mln graczy). W Esport Arenie, znajdującej się w hali nr. 5 którą wspólnie z PGA tworzy ESL Polska, odwiedzający znajdą strefę free-2-play dedykowaną grze. Codziennie będą rozgrywane mini turnieje dla 60 graczy jednocześnie. Na zwycięzców czekają legendarne pluszowe Lamy, znane doskonale wszystkim entuzjastom tytułu.

W tym samym miejscu swój początek będzie miał konkurs polegający na wykonaniu różnych zadań na terenie targów. Uczestnicy otrzymają Karnet Bojowy znany z gry, tym razem w wersji papierowej, z instrukcją co i gdzie należy zrobić. W nagrodę za wykonanie wszystkich zadań będzie można zdobyć unikalną koszulkę Fortnite, przygotowaną specjalnie na PGA 2018. Dodatkowo, Epic Games przygotowało dla uczestników także konkurs fotograficzny z cennymi nagrodami. Na autorów najciekawszych fotek związanych z targami i grą Fortnite czekają cenne nagrody: m.in. najnowsza karta graficzna Nvidia GeForce RTX 2080Ti.

Odwiedzający Poznań Game Arena będą mogli odwiedzić także aż osiem różnych stref partnerów, gdzie znajdą wiele atrakcji związanych z Fortnite. Na stoisku Samsung będzie można spróbować swoich sił grając w wersji na Androida na najnowszych urządzeniach Galaxy Tab 4 i Galaxy Note 9 i spotkać się z influencerami: PAGO, IndyStarcraft i Nitashim.

Na stoisku Lenovo na fanów czekają konkursy związane z grą a także popularny streamer – Highstyled. Play zaprasza na pokazy profesjonalnego cosplayu, a na stoisku Nintendo będzie można przetestować grę na przenośnych konsolach Switch. W strefie Allegro odwiedzający będą mogli sobie zrobić zdjęcie z lamą, zagrać w Fortnite na platformach PC oraz Xbox, a także spotkać Izaka i Leha. Na stoisku marki Wedel fani gry spotkają influencerki al3xandras, Venea, Angela35 i Lempiank, z którymi będzie można zagrać w Fortnite w nietypowy sposób.

W piątek 12 października w poznańskim Cinema City o godzinie 19:00 zaplanowano kolejną porcję gamingowych emocji. Punktem wieczoru jest transmisja z Fortnite Fall Skirmish – cotygodniowego cyklu rozgrywek z łączną pulą nagród w wysokości 10 000 000 USD przy obecności publiczności. Obejrzą oni zmagania prograczy i influencerów z całej Europy z komentarzem “na żywo”. Transmisję z rozgrywek Fall Skirmish nadawanej z kina będzie można oglądać na kanale Gameset_TV na platformie Twitch oraz na kanałach wybranych graczy.

Tego dnia będziemy mieli okazję oglądać grę dwóch składów:

1.

Patryk “Taiovsky” Winny (Team Kinguin);
Jakub “hycel” Krawczyk (Team Kinguin);
Piotr “Izak” Skowyrski;
Adrian “DjU” Malczyk (In Harmony).

2.

Sebastian “sk1x” Sieczkowski (Team Kinguin);
Cyprian “Skosas” Bednarczyk (AGO);
Dawid “DaaV96” Grzybek (AGO);
Michał “Hoopek” Jurek (Team Kinguin)

Dla wszystkich gości wydarzenia, przed rozpoczęciem transmisji, będzie udostępniona “Fortnite Fun Zone”, w której będzie można zagrać w Fortnite na PC, PlayStation albo na smartfonach. W strefie można będzie też spotkać influencerów znanych z Twitcha i YouTube, wziąć udział w konkursach tanecznych i quizach związany z grą. Całość imprezy dopełni obecność profesjonalnych cosplayerów, a uczestnicy wydarzenia otrzymają specjalne gadżety.