IzakTV

Strona główna » FunPlus Phoenix drugim finalistą DreamHacka Open January

FunPlus Phoenix drugim finalistą DreamHacka Open January

Autor: Krzysztof Sarna

Dobiegły końca półfinały DreamHacka Open January. W drugim starciu premiowanym finałem lepiej poradziło sobie FunPlush Phoenix, które pokonało Gambit.

Kolejne starcie, którego stawką był wielki finał, odbyło się na trzech mapach, chociaż poszczególne rezultaty raczej nie świadczyły o zaciętości tego spotkania.

Drugie starcie półfinałowe pomiędzy FunPlus Phoenix a Gambit zaczęło się od Inferno, które zresztą podyktowało FPX. W pierwszej części mogliśmy obserwować w miarę dobrą grę obu zespołów, ale przed przerwą to Martin “STYKO” Styk i spółka prowadzili 9:6. Po wznowieniu jednak formacja z regionu CIS nie miała już czego szukać i gładko przegrała pierwszą mapę.

Overpass z kolei był areną, która nie miała żadnej historii. Gambit solidnie zlał FPX, które zaledwie zdobyło dwa oczka.

Ostatnią mapą były pociągi. Gambit rozpoczęło grę po stronie broniącej i pierwsze pięć rund zakończyło się na korzyść tej ekipy. Jednak FPX odpowiedziało sześcioma odsłonami i pokazało, że powalczy. Koniec pierwszej połowy należał ponownie do Abaya “Hobbita” Khasenova i spółki (9:6). Gdy to jednak zawodnicy FunPlus Phoenix objęli stronę antyterrorystów, zaczęli pewnie kroczyć po zwycięstwo. W międzyczasie ulegli tylko w dwóch rundach, ale to i tak oni zagrają w finale.

FunPlus Phoenix 2:1 Gambit – Inferno 16:8 , Overpass 2:16, Train 16:11

Wielki finał DreamHacka Open January będzie miał miejsce już jutro, w niedzielę. Spotkanie w formacie BO3 pomiędzy Spirit a FunPlus Phoenix zaplanowano na godzinę 16:00.