IzakTV

Strona główna » G2 awansuje do wielkiego finału DreamHack Masters Spring

G2 awansuje do wielkiego finału DreamHack Masters Spring

Autor: Marcin Kapusta

G2 Esports pierwszym finalistą tegorocznej wiosennej edycji DreamHack Masters. Francuzi pokonali wczoraj BIG, które spadło do drabinki przegranych! 

Ekipa huNtera przerwała zwycięską passę Niemców, jednak syrsoN i spółka będą jeszcze mieli szansę awansować do wielkiego finału, ponieważ spadli do drabinki przegranych, gdzie spędzą kolejne dwa dni, czekając na swojego przeciwnika.

BIG pokazało, że nie warto ich lekceważyć, bowiem w trakcie trwania tych zmagań pokonali takie formacje jak MAD Lions, mousesports czy compLexity. Szczególnie mocno zwrócili na siebie uwagę, gdy z łatwością wygrali z wyżej notowanym FaZe Clan 2-0.

🇫🇷 G2 Esports 2-1 BIG 🇩🇪

Nuke (16-5)

Strona niemiecka zdecydowała się ponownie wybrać Nuke’a po tym, jak we wtorkowym spotkaniu odniosła wielki sukces na tej mapie przeciwko FaZe Clan. BIG nie tak zaplanowało sobie przebieg pojedynku, bowiem zostali zdominowani przez francusko-serbski zespół, który zakończył pierwszą połowę z prowadzeniem 11-4. Po zmianie stron tabseN i spółka zdołali wygrać tylko jedną rundę po spektakularnym zagraniu syrsoNa, który zabił czterech rywali w rundzie force ze Scouta. G2 z łatwością przebrnęło przez pierwszą mapę, którą zabezpieczyli wynikiem 16-5.

Dust 2 (6-16)

Niemcy doskonale weszli w pojedynek na Duście 2, bowiem szybko objęli prowadzenie 10-1 i zmierzali do szybkiego zakończenia mapy. Ekipa kennyS’a przebudziła się na sam koniec pierwszej połowy i zwyciężyła cztery ostatnie rundy. Druga pistoletówka wpadła w ręce tabseNa i spółki, przez co jeszcze bardziej zbliżyli się do zwycięstwa. G2 było bezradne po zmianie stron, ponieważ wygrali tylko jedną rundę, a Dust 2 wpadł w ręce berlińskiej organizacji wynikiem 16-6.

Mirage (16-7)

Pierwsza pistoletówka wpadła na konto BIG, jednak Francuzi zwyciężyli drugą rundę, przez co złamali ekonomię rywala i zaczęli uciekać z wynikiem. Po kilku nieudanych próbach, Niemcy w końcu znaleźli sposób na przełamanie obrony przeciwników i kilkakrotnie zaatakowali bombiste B, co skutecznie im się udawało. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9-6 na korzyść G2 Esports. Druga pistoletówka była niesamowitym pokazem umiejętności XANTARESA, który zanotował trzy piękne headshoty z P2000. Jego akcja nie wystarczyła, bowiem nexa w sytuacji 2v5 zabił 4 oponentów i zabezpieczył ważną rundę pistoletową. Dzięki temu G2 przejęło całkowitą kontrole nad mapą i zabezpieczyło Mirage’a wynikiem 16-7.