G2 i NiP za burtą wiosennych finałów BLAST Premier Europe

Autor: Marcin Kapusta

Kolejni uczestnicy pożegnali się z finałami BLAST Premier Europe Spring. Natus Vincere wyeliminowało G2, natomiast NiP musiało uznać wyższość Vitality!

Wicemistrzowie DreamHack Masters byli uważani za jednego z faworytów do wygrania tego turnieju. Na drodze stanęli im jednak Rosjanie, którzy dość pewnym krokiem wygrali z TOP1 HLTV, wyrzucając Francuzów za burtę rozgrywek. NiP i G2 za zajęcie 5/6 miejsca zainkasowali 15 tysięcy dolarów.

🇷🇺 Natus Vincere 2-1 G2 🇫🇷

Mirage (16:3)

Ekipa CIS po stronie CT rozpoczęła prowadzenie 2-0, jednak francusko-serbska formacja zremisowała z Rosjanami. Zapowiadało się dość ciekawe widowisko, ale niestety… Na’Vi rozpoczęło dominację, kończąc pierwszą połowę wynikiem 13-2. Druga pistoletówka wpadła w ręce electronica i spółki, jednak w kolejnej rundzie musieli uznać wyższość rywali, którzy rozgrywali force’a. Ostatecznie drużyna z Europy Wschodniej zdominowała rywali na Mirage’u wynikiem 16-3.

Train (11:16)

Francuzi bardzo dobrze rozpoczęli zmagania na Trainie, ponieważ po stronie antyterrorystów objęli prowadzenie 5-1. Gwiazda Na’Vi – s1mple uratował drużynę swoimi zagraniami z AWPy, przez co Rosjanie przełamali ekonomię przeciwników i zakończyli pierwszą połowę z trzyrundową stratą względem zespołu znad Sekwany. Druga pistoletówka wpadła w ręce s1mple’a, który zanotował ace’a, jednak to nie wystarczyło, by dogonić rywali. AmaNEK i spółka zabezpieczyli Traina wynikiem 16-11 i doprowadzili do rozegrania trzeciej mapy.

Nuke (16:13)

Dzięki fenomenalnej interwencji s1mple’a i flamiego, pierwsza pistoletówka wpadła na konto rosyjskiej ekipy. Drużyna z regionu CIS szybko objęła prowadzenie nad rywalami i zakończyła pierwszą połowę 11-4. Druga pistoletówka wpadła w ręce kennyS’a i spółki, którzy rozpoczęli niesamowity comeback po stronie CT. Prawie dogonili oponentów, bowiem na tablicy widniał wynik 12-13. Później jednak niesamowita passa G2 została przerwana przez Rosjan, którzy wygrali Nuke’a 16-13 i wyrzucili za burtę rozgrywek podopiecznych maLeKa.

🇫🇷 Vitality 2-0 NiP 🇸🇪

Mirage (16:9)

Pierwsza pistoletówka wpadła w ręce ekipy apEX’a, przez co szybko objęli prowadzenie 6-0. Szwedzi nie powiedzieli ostatniego słowa i zaczęli gonić rywali, doprowadzając do wyniku 5-7. Później jednak ZywOo i spółka po raz kolejny uciekli i zakończyli pierwszą połowę 10-5. Francuzi wygrali drugą pistoletówkę, jednak uznali wyższość rywali, którzy rozgrywali rundę ze słabszym wyposażeniem. Formacja znad Sekwany zwyciężyli starcie na Mirage’u wynikiem 16-9.

Dust 2 (16:13)

Zmagania na Duście 2 rozpoczęły się w kompletnie odwrotny sposób, jak miało to miejsce na Mirage’u. Nordycki zespół szybko objął prowadzenie 5-0 i zmierzał do szybkiego zakończenia mapy. Cztery zabójstwa Fredrika “REZ-a” Sternera spowodowały, że NiP utrzymało passę w szóstej rundzie. Francuska ekipa nie poddała się tak łatwo i zaczęła powracać do spotkania, prawie doganiając rywali. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8-7 na korzyść Szwedów. Po zmianie stron drużyny szły cios za ciosem, jednak ostatecznie to Vitality wyszło zwycięsko z tego spotkania, eliminując NiP z wiosennych finałów BLAST Premier Europe.