IzakTV

Strona główna » G2 na drugim miejscu w rankingu HLTV! Ogromny awans FURII

G2 na drugim miejscu w rankingu HLTV! Ogromny awans FURII

Autor: Krzysztof Sarna

Zakończenie PGL Majora wiązało się z jednym, ale jakże oczywistym faktem. Mowa tu o wielkich przetasowaniach w światowym rankingu HLTV. W pierwszej dziesiątce mamy ich mnóstwo, a wyróżnić można awans G2 Esports na drugie miejsce. Ponadto FURIA wróciła z dalekiej podróży i zameldowała się w topowej dziesiątce.

Kurz po turnieju w Sztokholmie powoli opada. Trzeba przyznać, że turniej ten był naprawdę niesamowity. Ujrzeliśmy wiele niespodzianek, a oczywiście każdy z wyników osiągniętych przez poszczególne formacje został rozliczony w rankingu HLTV. Poczynając od samego początku – bez żadnego zaskoczenia na samym tronie jest Natus Vincere, które może się poszczycić kompletem punktów. Finał, do którego dotarło G2 Esports został wyceniony na drugie miejsce. Poprzez awans francusko-bałkańskiego kolektywu, a także słabszymi rezultatami osiągniętymi na Majorze, ze swoimi dotychczasowymi pozycjami musiało się pożegnać Gambit Esports, Ninjas in Pyjamas oraz Team Vitality. 

Do grona najlepszej dziesiątki na świecie zawitało Virtus.pro, które dotarło do ćwierćfinału imprezy wspieranej przez Valve. Na ósme usytuowanie spadł FaZe CLan. Copenhagen Flames okazało się wielkim objawieniem podczas zawodów w Szwecji i poszybowało jeszcze na dziewiątą lokację. TOP10 zamyka FURIA, która wzbiła się do góry o osiem usytuowań. Nie ma się jednak czemu dziwić, bowiem Brazylijczycy zajęli 5-8. miejsce. 

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:
 1. Natus Vincere
 2. G2 Esports (+7)
 3. Gambit Esports (+1)
 4. Ninjas in Pyjamas (-2)
 5. Heroic
 6. Team Vitality (-3)
 7. Virtus.pro (+4)
 8. FaZe Clan (-2)
 9. Copenhagen Flames (+1)
 10. FURIA  (+8)

Na ten moment nie mamy jeszcze okazji obserwować wielu polskich formacji w akcji, zatem o przełomowych aktualizacjach nie ma na ten moment mowy. Delikatnie upadło x-kom AGO i Anonymo Esports, ale Wisła All iN! Games Kraków awansowała na 58. pozycję. Nie tylko Biała Gwiazda ma powody do zadowolenia, bowiem na wyższe lokacje zawitało HONORIS, Izako Boars, a także MAD DOG’S PACT, które wkroczyło do grona TOP90 świata. Na 123. posadę spadło Illuminar Gaming, ale reszta polskich formacji dowiozła dodatnie notowania. M1 EDEN jest już naprawdę blisko, by wkroczyć do grona najlepszej dwusetki. Z kolei Tarczyński Protein Team zawitał na 228. położenie. Dziesiątkę najlepszych polskich drużyn zamyka Ungentium na 235. pozycji. 

Najlepsza dziesiątka polskich formacji prezentuje się następująco:
 • 35. x-kom AGO (-1)
 • 51. Anonymo Esports (-2)
 • 58. Wisła All iN! Games Kraków (+7)
 • 73. HONORIS (+3)
 • 76. Izako Boars (+6)
 • 90. MAD DOG’S PACT (+13)
 • 123. Illuminar Gaming (-6)
 • 209. M1 EDEN (+15)
 • 228. Tarczyński Protein Team (+29)
 • 235. Ungentium (+29)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie miała miejsce już za tydzień w poniedziałek, 15 listopada.

CZYTAJ TAKŻE: